Pixabay

Ситуація на українському онлайн-ринку парфумерії вже давно привертає увагу правоохоронців: частка підробок продовжує зростати, а шахраї постійно вдосконалюють свою тактику, розставляючи дедалі досконаліші пастки для довірливих споживачів. Розібратися, як вчасно розпізнати фальсифікат при купівлі продуктів відомих брендів онлайн, допоможуть експерти BROCARD – парфумерно-косметичної мережі, яка працює на ринку України вже 30 років.

Як шахраї намагаються привернути увагу потенційних покупців? Дуже просто: низькими цінами на дорогі люксові продукти. Саме на "безпрецедентних акціях" та "шалених знижках" будується вся їхня реклама.

Небачена дешевизна елітних парфумів зазвичай пояснюється однією з двох причин.

Відео дня

Причина перша: форс-мажорні обставини. Якщо ви бачите в рекламі словосполучення "закриття магазину", "ліквідація розбомбленого складу", "розпродаж партії конфіскату", можете бути впевненими, що натрапили на шахраїв. До цієї ж категорії відноситься реклама, яка нещодавно буквально наводнила інтернет: "Розпродаж залишків зі складів Duty Free". В соціальних мережах і на ТГ-каналах з’явились оголошення такого змісту: "В Україні закритий авіапростір, тож Duty Free вирішили розпродати свій склад парфумів. Радимо скористатися нагодою та придбати улюблені парфуми за смішними цінами". Або ще більш привабливо: "Грандіозний розпродаж в Duty Free! Знижки до 90% на оригінальні парфуми! Найвідоміші бренди за шокуючими цінами! Не прогав свій шанс оновити улюблений аромат майже задарма!"

Реклама розпродажу залишків зі складів Duty Free / Telegram

Експерти закликають не вірити в такі казки для наївних. Елітні парфуми, відомі у всьому світі, мають свою ціну – і жоден власник легендарного бренду не дозволить продавати свою дорогоцінну продукцію "майже задарма". Якими б аргументами не користувалися продавці, талант, імідж і якість не купиш "за копійки".

Причина друга – "аналоги" оригінальних продуктів. Інакше кажучи, підробки, які в рекламі називають більш привабливими термінами: "парфуми за ліцензією", "на розлив", "у спрощених флаконах" тощо. Зверніть увагу на відносно новий тренд на ринку фальсифікату: "парфуми зі 100% схожістю з оригіналом". Тобто деякі продавці підробок навіть не приховують, що пропонують не справжні брендові аромати, а копії, виготовлені в Туреччині, ОАЕ або Франції. Наприклад: "парфуми з 30% люксових французьких олій, стійкі до 24 годин на тілі та понад 72 на одязі" або "французькі парфуми в спрощених флаконах". Щоправда, про підпільні цехи в Україні, які останніми роками стали чи не головним джерелом підробок, в рекламі не згадується. А дарма! Адже аромати "від Dior" у "спрощених флаконах" найімовірніше розливають саме в Одесі, на Дерибасівській. Або десь під Києвом. 

Експерти одностайні в своїх висновках: все, що не є оригіналом, є підробкою, якими б красивими словами її не називали. А підробка – це повна відсутність гарантій якості та безпеки використання. А головне – це відсутність поваги до себе.

Рекомендації експертів: будьте пильними, поважайте себе і працю кращих парфумерів. Наївна віра в те, що легендарний аромат з ціною 199 євро може продаватися за 199 гривень у зв’язку з "фінальним, остаточним та безпрецедентним розпродажем", або бажання заощадити "на бренді" та купити "якісний аналог" "за демократичною ціною" приводять вас прямо у пастки, розставлені шахраями. В результаті ви маєте всі шанси витратити гроші на фальсифікат – ароматизовану воду невідомого походження, а не на оригінальний і якісний продукт, який довго даруватиме радість і впевненість у собі.

Справжні парфуми люксових брендів слід шукати у офіційних дистриб’юторів – у магазинах відомих парфумерно-косметичних мереж. Зокрема, в магазинах BROCARD, на сайті BROCARD.UA та в мобільному застосунку BROCARD ви можете бути впевнені в оригінальності продукції. Щодо ціни, тут завжди можна знайти акції з приємними  знижками.