У Міноборони зазначили, що наразі не планується продовжувати термін дії для оновлення даних після 16 липня / колаж УНІАН, фото УНІАН

В Україні 18 травня почав діяти новий закон про мобілізацію, згідно з яким всі військовозобов'язані повинні оновити свої дані впродовж 60 днів. У Міноборони розповіли, чи можуть представники ТЦК до 16 липня затримувати окремих осіб, доставляти їх на проходження ВЛК та відразу мобілізувати, передає "РБК-Україна".

Як зазначили у Міністерстві оборони, 6 травня 2024 року президент України видав Указ №272/2024 "Про продовження строку проведення загальної мобілізації", який був затверджений Законом України від 8 травня 2024 року №3685-IX. Згідно з указом, строк проведення загальної мобілізації продовжено на 90 діб, починаючи з 14 травня 2024 року. 

"Це означає, що процес оновлення персональних даних громадянами України, відповідно до Закону України від 11 квітня 2024 року №3633-IX, та загальна мобілізація триватимуть одночасно і не впливатимуть один на одного. Таким чином, мобілізаційні заходи на території України, включаючи призов громадян на військову службу, направлення на проходження ВЛК, вручення мобілізаційних розпоряджень або так званих "бойових повісток", продовжуються у звичайному режимі", - пояснили в Міноборони.

Відео дня

Зазначається, що мобілізації підлягають всі військовозобов'язані та резервісти. Також відомо, що призовники можуть вступити на військову службу після досягнення 18 років лише за власним бажанням, укладаючи відповідний контракт. 

У міністерстві підкреслили, що наразі Кабмін не розглядає продовження строку оновлення даних після 16 липня. 

Мобілізація в Україні - останні новини

Також у Міноборони пояснили, що буде, якщо роботодавець відмовляється вручати повістки своїм працівникам. Таке порушення тягне за собою адміністративну відповідальність, яка передбачає штраф від 34 000 до 59 500 гривень. 

Крім того, у Міноборони розповіли, чи законно доставляти громадянина до ТЦК під примусом. У відомстві наголосили, що такі дії є незаконними, адже затримувати людей можуть лише представники поліції. 

Вас також можуть зацікавити новини: