Для суддів можуть створити аналог НАЗК  / фото УНІАН

Міністр юстиції Денис Малюська пропонує створити в Україні антикорупційний орган для суддів.

Про це він заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Знову ж таки залежатиме від змін, які будуть запропоновані законопроектом президентським (інтерв’ю записане 29 жовтня). Але це, власне, те, що випливає з рішення КСУ. Рішення КСУ полягає в тому, що виконавча влада не має впливати на судову. Значить, хтось має ж цю функцію виконувати. Відповідно, це має бути, очевидно, якийсь аналог НАЗК», - сказав Малюська.

Він назвав мотивацію Конституційного суду «сумнівною».

«Але, менше з тим, є рішення суду. Поки воно не анульоване, не скасоване, варіант врегулювання цієї ситуації належним чином - це якраз створення такого органу», - зазначив Малюська.

Читайте такожЗахоплення влади: нардеп заявив, що проти суддів КС відкрили кримінальне провадження

Атака КСУ на антикорупційне законодавство

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КСУ визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив НАЗК доступу до держреєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram