З травня 2021 здобувачі повної загальної середньої освіти будуть здавати обов'язкову атестацію з математики / depositphotos.com

Кабінет міністрів затвердив план року математичної освіти в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

За даними відомства, міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що в Україні 36% 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики.

«Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти. Впродовж нього ми плануємо впровадити найбільш нагальні й потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Заходи року математики охоплять дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту», – зазначила заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Читайте такожЗНО-2020: до складання тестів з математики через високу температуру не допустили 30 дітей

План року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, а також популяризувати математичну освіту.

Зокрема, починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено: збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в державному стандарті базової середньої освіти; впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів; провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування легоматематики в освітньому процесі; оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій; створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики; розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти; організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

Читайте такожЗНО 2020 з математики: опубліковано правильні відповіді на тест

"У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики. Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки. Нагадаємо, рік математики було анонсовано у грудні 2019 року під час презентації національного і міжнародного звітів за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018", - додали в МОН.

Як повідомляв УНІАН, 30 січня президент Володимир Зеленський підписав указ про оголошення 2020-2021 навчального року роком математичної освіти в Україні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram