Скільки коштує зібрати дитину до школи в Україні 2021. Фото: REUTERS

2022 року навчальний рік у школах розпочнеться в умовах війни. Деякі батьки у безпечніших регіонах згодні повести дітей до шкіл, отже, їм знадобиться шкільна форма. Інші наполягають на домашньому дистанційному навчанні, але їм потрібно купити шкільне приладдя. УНІАН розповість, що треба купити на початок навчального року і як не витратити на це останні гроші.

Що потрібно купити перед навчальним роком

До 1 вересня дитині варто мати такі речі:

 • одяг і взуття за віком;
 • спортивні товари;
 • рюкзак, пенали, папки для канцелярії;
 • товари для занять на праці;
 • канцтовари;
 • альбоми, атласи, контурні карти, зошити для практичних робіт;
 • товари для малювання.

Якщо ви не встигнете щось купити до початку навчання, докупити потрібні товари можна протягом навчального року. Однак в період навчання ціни в магазинах значно зростуть.

Відео дня

Скільки коштує зібрати дитину в школу - основні витрати

Читайте такожШвидкі зачіски на 1 вересня своїми руками: хитрощі і фотоОбов'язкова покупка перед 1 вересня – Шкільна форма для дитини. Її потрібно купувати за свої гроші, якщо школа не видає костюми дітям. При цьому потрібно підготуватися до того, що купувати речі доведеться не раз за рік, адже діти швидко ростуть.

 • Одягнути хлопчика можна приблизно за 1300-1600 гривень. У цю суму входять штани за 500 гривень, 2 сорочки по 200 гривень, туфлі за 300 гривень, спортивний костюм за 290 гривень і кросівки за 270 гривень. Брендові речі та одяг з натуральної тканини коштують дорожче. 
 • Одяг для дівчинки в школу обійдеться дорожче – приблизно у 2000 гривень. За ці гроші можна купити блузку за 300 гривень, спідницю за 300 гривень і туфлі за 500 гривень, а також спортивний костюм за 700 гривень. Додатково можна купити сарафан за приблизно 400 гривень.

Витрати на канцтовари

 • Рюкзак - це, як правило, найдорожча частина "шкільного кошика". В середньому він обійдеться в 400-600 гривень. Вживаний рюкзак обійдеться дешевше – приблизно 200 гривень.
 • Вартість канцтоварів сильно залежить від бренду і магазину. Щоб заощадити, рекомендується купувати шкільне приладдя на ринку. Щоденник в середньому коштує 35 гривень, лінійка - 20 гривень. Пенал з ручками, олівцями, фломастерами, гумкою і точилкою обійдеться в 300-400 гривень. Ціни на зошити сильно відрізняються - від 5 гривень за тонкі зошити з простою обкладинкою, до 35 гривень за 48 аркушів у картонній обкладинці.
 • Недешево обійдеться також набір для малювання і праці. Вам знадобляться фарби акварель і гуаш, пластилін, альбом, кольорові олівці, фломастери і картон. В цілому, загальна вартість товарів для творчості може досягати 800 гривень.

Таким чином, на всю канцелярію у батьків піде близько 3335 гривень. Це дуже приблизна сума. Закупитися на ринку можна дешевше.

Як купити недорогу шкільну форму - коментарі стилістів

Стиліст Росина Трач

Заощадити на покупці шкільної форми можна, не жертвуючи якістю. Перший спосіб - зробити оптове замовлення на форму для декількох класів. Більша партія - менша ціна. Однакова форма всього класу або навчального закладу має ряд переваг.

Другий варіант - купувати форму не в гарячий сезон, а на розпродажі в кінці сезону. Третій варіант - зібрати стильний комплект з окремо взятої спідниці / брюк, жакета, блузи в потрібному стилі.

І четвертий, найбільш екологічний - дати друге життя шкільній формі і викупити у дитини, яка вже з неї виросла. У цьому випадку форма з якісного матеріалу залишиться в гарному стані.

Як заощадити на шкільній формі

The Sun поділилися відмінним лайфхаком - як не купувати штани щороку. Вони звернули увагу на пост в мережі від бренду Marks & Spencer. У коментарях до посту одна з покупців сказала, що купила своєму синові пару брюк у магазині бренду. Судячи з інформації на бирці, штани можуть збільшуватися в розмірі:

Ви можете використовувати одну і ту ж пару брюк і не переживати, що вони стануть малі, коли ваш син виросте! У нижній внутрішній частині штанин вшито кілька сантиметрів тканини, тому, коли дитина підросте, просто розпоріть нитку і подовжте штани! Так можна заощадити купу грошей!

Можливо, й інші бренди одягу скоро використають цю "хитрість" для своїх колекцій.

Вас також можуть зацікавити новини: