ТЦК мають право повторно направити повістку / скріншот

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) згідно з новими правилами мобілізації мають право повторно направити повістку. Про це в ефірі Еспресо повідомила адвокат Катерина Аніщенко.

За її словами, законом про мобілізацію передбачено, що в разі, якщо особа військовозобов'язаного віку не з'явилася у ТЦК в час, зазначений у повістці, або відмовилась від отримання такої повістки, або ця повістка надійшла до відділу ТЦК з відміткою працівника пошти, що особа відмовилась або відсутній адресат за вказаною адресою, то відповідно ТЦК має право повторно направити таку повістку.

"Вона буде належним чином оформлена і буде вважатися такою, що надіслана на адресу задекларованого місця реєстрації або проживання військовозобов'язаного", - пояснила юрист.

Відео дня

Вона уточнила, що після другої повістки ТЦК робить запит до відділу поліції, з проханням здійснити адміністративне затримання вказаної особи.

"Якщо дільничний відділу поліції не знайшов цього військовозобов'язаного чоловіка шляхом опитування сусідів, знаходження його фізично, то надалі ці матеріали збираються, і працівники ТЦК мають право, і скоріш за все, так і будуть робити - надсилати позовні заяви до суду, з метою накладення штрафів, а також заборони керувати транспортними засобами для таких військовозобов'язаних чоловіків", - розповіла Аніщенко.

Вона також додала, що кримінальна відповідальність настає для чоловіків військовозобов'язаного віку лише в тих випадках, коли вони пройшли ВЛК і не з'явилися до ТЦК за вказаною бойовою повісткою.

"Тобто вже відбувся процес, готується наказ на їх мобілізацію, а вони не з'явилися за повісткою з речами. Тоді це кримінальна відповідальність. До цього моменту, коли особа не з'явилася, це адміністративна відповідальність", - каже адвокат.

Мобілізація в Україні - останні новини

Нардеп розкрив деталі запропонованого економічного бронювання. За словами співавтора документу, очільника комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, спочатку під час дискусії щодо проекту закону розглядалася можливість прив’язати бронювання до якихось галузей, однак, який би критерій не було обрано, "завжди виникатимуть ситуації".

Тож єдиний критерій - це те, що роботодавець сам визначає, незалежно від тієї сфери, в якій він працює - "якщо в нього є на це ресурс, значить він може це зробити".

Вас також можуть зацікавити новини: