Зеленський сподівається, що невдовзі команди підготують цю угоду для підписання / фото Офіс президента

Україна та Греція почали підготовку двосторонньої угоди щодо майбутніх безпекових гарантій. Як передає кореспондент УНІАН, про це під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом повідомив президент України Володимир Зеленський. Брифінг відбувся поруч зі  Спасо-Преображенським кафедральним собором, який було пошкоджено влітку 2023 року через масований удар, завданий РФ по історичному центру місту.

"Я радий сказати, що ми почали з Грецією підготовку двосторонньої угоди щодо майбутніх безпекових гарантій і щодо нашої співпраці в цьому", - сказав президент.

Він сподівається, що невдовзі команди підготують цю угоду для підписання.

Відео дня

"Маємо зафіксувати в ній і вже досягнутий рівень співпраці та підтримки на цей рік, а також і на наступні десять років – саме довготривала безпекова співпраця дає найкращі результати. Також у цьому році маємо максимально активно працювати, щоб зменшити здатність Росії фінансувати агресію. Що менше буде в Путіна грошей, то менше людей він зможе вбити. Він не хоче ніякого миру, ніякої дипломатії", - сказав Зеленський.

Тому, за його словами, потрібно й надалі посилювати санкції проти Росії та карати російських загарбників за все, що вони наробили.

Під час брифінгу прозвучало питання про те, що за два роки війни деякі країни від неї "втомилися" та з’явилися ті, хто скептично ставиться до перемоги України. Президент України відповів, що у цьому контексті йдеться не про скепсис, а про загрозу.  

"Два роки достатньо, щоб зрозуміти, що ця війна на виживання і якщо ми не будемо захищатися, Україна не виживе. Якщо Україна не встоїть, то ця війна піде далі. Бо ми маємо військові справи з людиною неадекватною, яка не бачить фіналу, яка до своєї смерті буде в Кремлі... Тут питання не про скепсис, а про загрозу, якою є Російська Федерація що загрожує всій Європі", - сказав Зеленський.

Він підкреслив, що всім потрібно не втомлюватися, а бути міцнішими, ніж це було в першій рік війни, яку РФ розпочала у лютому 2022 року.

"А ті, хто дуже втомлюється, нехай приїдуть до цього собору та помоляться за те, що війни немає в їхніх державах, помоляться за Україну", - заявив Зеленський.

Він додав, що Україна дуже потребує допомоги, зокрема у системах ППО.

"Важливо допомагати нашій обороні. Важливо обмежувати економічний потенціал російських терористів. Важливо підтримувати роботу Міжнародного кримінального суду та протидіяти російській дезінформації", - додав глава держави.

Зеленський подякував Греції за готовність взяти участь у відновленні культурної спадщини України, зокрема в Одесі, яка має зв'язок із грецькою історією та культурою.

"Не можна дозволити путінської ненависті знищити все це - нашу Одесу, нашу країну", - підкреслив Зеленський.

Зустріч Зеленського з Міцотакісом в Одесі

Під час зустрічі в Одесі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса Росія завдала удар по місту. В той момент вони перебували в порту та не встигли пройти до укриття. Через цей удар в Одесі є загиблі та поранені.

Вас також можуть зацікавити новини: