Адвокат розповів, як військові можуть поїхати у відпустку за кордон / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

Військовики мають право на відпустку за кордоном, якщо командир їхньої частини надасть відповідний дозвіл, пояснив в ефірі "Київ 24" адвокат Євген Середницький.

Зокрема, він зазначив, що військовим необхідно звертатися безпосередньо до свого керівника з відповідним рапортом, у якому зазначити всі обставини виїзду за кордон. Наприклад, військовослужбовець може поїхати у відпустку в іншої країни до своєї родини.

"Необхідно вказати країну, до якої він від'їжджає, маршрут свого руху. Також, якщо знає  транспортний засіб, пункт пропуску, який планує. А також  обставини, які підтверджують, що він їде до своїх рідних: свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей. Подає цей рапорт, бажано подавати його зазделегідь. Багато пишуть за 15 днів, я б радив це робити значно раніше. Оскільки це не обов'язок командира надати таку відпустку. Він передає відповідну резолюцію керівнику військової частини й вже там ухвалюється рішення", – пояснив Середницький.

Відео дня

Він також додав, що у командирів є причини відмовити військовим у наданні можливості виїхати за кордон у відпустку.

"Відмова може бути пов'язана з тим, що немає вільного штату, коли близько 30% військовослужбовців у частині перебувають або на лікуванні, або у відпустках, відрядженні, проходять десь злагодження. Тому, на жаль, можуть бути й такі відмови", – пояснює Середницький.

Крім того, адвокат пояснив, чи може держава проконтролювати військовослужбовця, аби він повернувся з відпустки з-за кордону назад до України.

"Проконтролювати це складно, тому й рівень відмов може бути більшим. Однак треба враховувати, що багато військовослужбовців підписали контракт. І на них розповсюджується і дія Кримінального кодексу. Тому, я думаю, що такі випадки якщо і є, то це дуже рідкісні, одиничні. Їх треба окремо та індивідуально розбирати", – додав Середницький.

В Україні триває мобілізація: важливі новини

За інформацією The New York Times, в Україні продовжує збільшуватися кількість військовозобов'язаних, які намагаються уникнути мобілізації. Видання відзначає, що боячись, що призов на військову службу є квитком в один кінець до кривавої окопної війни, чоловіки проводять дні, сидячи вдома.

Водночас у Міноборони дали роз'яснення стосовно можливої відправки електронних повісток через додаток "Резерв+". Там зазначили, що поки не буде прийняте відповідне законодавство, функціонал електронних повісток розроблятися не буде.

Вас також можуть зацікавити новини: