Україна вперше прийматиме Чемпіонат світу з боротьби Кураш

23:35, 29 червня 2009
Спорт
964 0

Боротьбі на поясах - тисячі років

Україна цього року вперше стане господарем Чемпіонату світу з боротьби Кураш серед дорослих.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, змагання із цього неолімпійського виду спорту проходитимуть з 6 по 12 жовтня цього року в Алушті. Очікується, що у Чемпіонаті світу візьмуть участь борці більш ніж із п’ятидесяти країн світу.

Кураш (боротьба на поясах) – добре відомий у світі, але новий для України вид спорту. Він виник понад три тисячі років тому на території країн сучасної Середньої Азії. До Міжнародної асоціації Кураш сьогодні входять понад 120 країн світу з 5 континентів.

Федерація боротьби Кураш України була зареєстрована Міністерством юстиції України у листопаді 2005 року, а наступного місяця вона стала членом Міжнародної асоціації Кураш та Європейської конфедерації Кураш.

З грудня 2008 року боротьба Кураш – визнаний вид спорту в Україні. На сьогодні осередки Федерації боротьби Кураш діють у 18-ти областях країни, зазначили в Мінспорту.

Цьогорічний чемпіонат світу, який прийматиме Україна, відбуватиметься вже всьоме. Перший чемпіонат світу з боротьби Кураш пройшов в Узбекистані у 1999 році.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter