этот материал доступен на русском

Попит на шенгенські візи в Україні зменшився у чотири рази

15:29, 19 квітня 2019
Новини туризму
482 0
Шенгенські візи більшості громадян України стали непотрібні / фото УНІАН

У 2018 році в консульства країн Шенгену на території України зверталися по шенгенські візи 191 726 разів, що майже в чотири рази менше, аніж у 2017 році (720 976).

Про це повідомляє громадська організація «Європа без бар’єрів» з посиланням на опубліковану на сайті Єврокомісії статистику.

Через стрімке падіння попиту Україна в 2018 році опустилася на 16 місце в світі за кількістю поданих на візи аплікацій. У 2017 році ми були на 6 місці, у 2016 – на третьому з 1,4 млн заявок.

Читайте такожУкраїна увійшла в топ-40 у "безвізовому" рейтингу паспортів

Однак виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко вважає це нормальним трендом в умовах безвізового режиму.

«Шенгенські візи більшості громадян України стали непотрібні, тому спостерігаємо різке падіння кількості заявок. Однак тут варто враховувати, що на території України звертаються до консульств також й іноземці, тому насправді громадян України, які звертаються по шенгенські візи, ще менше», – прокоментувала статистику Сушко.

Зазначається, що впала також частка мультивіз – зі 182,4 тисяч, виданих в Україні шенгенських віз, лише 25,5%, або 46,6 тисяч – багаторазові (минулого року було 59,7%). Дещо зросла порівняно з минулим роком частка відмов – з 3,7% до 4,7%.

europewb.org.ua

«Можна припустити, що зміни в частці мультивіз пов’язані зі змінами в підходах країн Шенгену, адже для багаторазового в’їзду громадяни України тепер можуть оформлювати біометричні паспорти і не потребують віз», – додала Сушко.

Повідомляється, що всього в світі 2018 року було видано 14,25 млн шенгенських віз, що на 400 тис. менше, ніж минулого року.

Раніше УНІАН повідомляв, що Європарламент підтримав пропозицію Європейської комісії змінити порядок видачі віз для короткострокового перебування громадян третіх країн - тих, хто безвізу з ЄС не має.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter