Нова центральна бібліотека Гельсінкі багатофункціональна / фото оodihelsinki.fi

Щодня центральну бібліотеку Oodi відвідують близько десяти тисяч осіб.

У рамках програми святкування заплановано майстер-класи, презентації та музичні виступи, пише ТСН.

Бібліотеку було відкрито торік. Її будівництво коштувало 98 мільйонів євро, 66 мільйонів з цієї суми взяли з бюджету міста.

Читайте такожМАУ запустила продаж квитків за знижкою на авіарейси до Європи

Проєкт розробляла компанія ALA Architects. В оздобленні фасаду та інтер’єру домінує дерево – ялина. На першому поверсі – активна зона з кількома входами. Тут є просторий хол, кав’ярня, ресторан, кінотеатр. На другому поверсі створено простори для навчання та творчості.

Тут розташовано робочі ігрові кімнати, класи для вивчення мови для мігрантів, майстерні тощо. На третьому поверсі – власне полиці зі 100 тисячами книжок.

Нова центральна бібліотека Гельсінкі багатофункціональна платформа, яка слугує не стільки книгосховищем, а також публічним простором, місцем для зустрічей жителів міста. 

За перший рік роботи Oodi отримала безліч нагород і номінацій. На Всесвітньому бібліотечному і інформаційному конгресі ІФЛА (міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ) в Афінах у серпні 2019 року бібліотека була визнана найкращою бібліотекою світу.

фото oodihelsinki.fi

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.