фото instagram.com/olenazelenska_official/

Перша леді України Олена Зеленська під час офіційного візиту президента Володимира Зеленського до Великої Британії відвідала музей Лондонського Тауера, де за її ініціативою був підписаний меморандум про започаткування першого на території цієї країни україномовного аудіогіда.

Читайте такожЩе один австрійський музей "заговорив" українською мовою (відео)

Як передає прес-служба Офісу президента, відповідно до положень меморандуму, Адміністрація історичних королівських палаців (м. Лондон) підтримує ініціативу першої леді та бере на себе зобов’язання найближчим часом запровадити україномовний аудіогід в Лондонському Тауері (Tower of London).

Також домовились, що британські партнери і надалі співпрацювати з Україною та поширювати практику запровадження аудіогідів українською в інших музеях та історичних королівських палацах країни.

«Для України й для мене особисто аудіогіди українською – це не тільки про зручність і доступність. Це, перш за все, про прийняття України у світі, про її голос, який незабаром можна буде почути і в Лондонському Тауері. Щиро вдячна всім, хто підтримав мою ініціативу та заклав фундамент для того, щоб в одному з найвидатніших та найвідоміших місць світу скоро лунала й українська мова», – наголосила Зеленська.

***Лондонський Тауер (англ. Her Majesty's Royal Palace and Fortress, Tower of London) – одна з найвизначніших архітектурних пам’яток Великої Британії, історичний центр Лондона. Входить до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Щороку музей відвідують майже 3 млн туристів.

Українська мова у музеях світу: що відомо

  • За ініціативи Олени Зеленської у Віденському музеї історії мистецтв з'явилися аудіогіди українською
  • У червні українська зазвучала у Віденській художній галереї Альбертіні, яка стала першим у світі музеєм, що підтримав проект Зеленської з поширення української мови у світі.
  • Українські аудіогіди за підтримки першої леді з’явились також у музеях Баку та Риги. У планах запустити такий сервіс у морському музеї Чорногорії. 

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.