ОБСЄ відтепер буде цілодобово моніторити ситуацію на Донбасі – Марчук

11:43, 22 вересня 2016
1804 0

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні зобов'язалась цілодобово здійснювати моніторинг ситуації у зоні конфлікту на Донбасі.

ОБСЄ буде цілодобово слідкувати за дотриманням угоди про розведення сил / фото УНІАН

Про це повідомив представник України з питань безпеки на переговорах у Мінську Євген Марчук в інтерв'ю виданню «Апостроф», розповідаючи про досягнуті 21 вересня угоди.

«Уперше, і це дуже важливо, ОБСЄ узяла на себе зобов'язання цілодобово проводити моніторинг ситуації. Тобто ми абсолютно точно знатимемо, хто саме й коли порушив угоду», – відзначив Марчук.

Згідно із домовленостями про розведення сторін конфлікту, буде проводитись «блокування порушень» сторін.

Читайте такожОБСЄ оприлюднила рішення про розведення сторін на Донбасі (повний текст)

«В результаті тримісячної роботи й численних погоджень ми виписали абсолютно всі види порушень, у тому числі й невоєнного характеру», – підкреслив Марчук.

«Йдеться, скажімо, про перебування у зоні відведення сторонніх осіб і перешкоджання роботі представників ОБСЄ, якщо їм не дають пройти на той об'єкт, куди вони хочуть і коли вони хочуть», – пояснив він.

«Чітко визначена відповідальність сторін і що необхідно зробити у випадку фіксації порушень», – повідомив Марчук.

За його словами, до угоди додається графік відведення, на виконання якого виділяється 13 днів. «Я думаю, що на цьому тижні розведення сторін точно має розпочатися», – додав він.

Як повідомляв УНІАН, 21 вересня Організація з безпеки і співробітництва у Європі оприлюднила повний текст Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter