Україна чекає на ракети ATACMS / скріншот

Військовий експерт Олег Жданов розповів про ключові характеристики американських ракет типу ATACMS.

Про це він згадав на YouTube-каналі, відповідаючи на питання про клас ракет.

За його словами, ракета ATACMS – це сучасний підклас балістичних ракет.

Відео дня

"ATACMS летить по балістичній траєкторії. Єдина її особливість - вона високоточна і вона керована, корегована на окремих ділянках траєкторії. Особливо на зльоті вона коригується і точно наводиться на точку прицілювання. Тому такі у неї маленькі відхилення. Там буквально кілька метрів від розрахункової точки прицілювання на дальності до 300 кілометрів".

Далекобійні ракети ATACMS для України

Як повідомляв УНІАН, представники української влади вже неодноразово зверталися до міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів Америки, з приводу необхідності отримання Україною ракет ATACMS, які призначені для знищення певних об'єктів на відстані до 300 кілометрів.

Зазначалося, що навіть поставка 100 ракет ATACMS в Україну у короткостроковій перспективі могла б істотно вплинути на розклад сил. Їх застосування може дозволити перерізати основні маршрути постачання на дуже значній відстані від лінії фронту.

Експерти впевнені, що нове озброєння розкриє перед Україною небувалі можливості. ЗСУ зможуть вражати абсолютно всі військові цілі в межах своєї країни, в тому числі на території Криму і Чорного моря. Причому додаткового обладнання для запуску ATACMS вже не буде потрібно.

Вас також можуть зацікавити новини: