Експерт не вірить, що окупанти підірвуть ЗАЕС / фото Енергоатом

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко прокоментував можливість того, що російські окупанти підірвуть ЗАЕС, коли будуть тікати з Енергодара.

Експерт відзначив, що на лівому березі Херсонської області та в окупованій частині Запорізької області у РОВ сконцентровано в межах 150 тис о/с. При цьому, цієї кількості сил недостатньо для утримання території.

"Найгірша ситуація у РОВ з утриманням території в обороні саме в Херсонській області. Там як нестача сил по фронту, так і відсутність засобів згідно штатної комплектації. Але, найважливіше те, що в тимчасово окупованому Криму ситуація ще гірша. Там розміщено не більше 20-25 боєздатних БТГр. Тому, в разі активізації якихось дій на півдні, основна частина всієї цієї 150-ти тисячної маси хлине в паніці саме в Крим, тим самим насичуючи його ресурсом", - написав він.

Відео дня

Коваленко стверджує, що в разі, якщо окупанти підірвуть ЗАЕС, то в гранично стислі терміни вони втрачають 150 тисяч умовно боєздатних тіл.

"Можливості утримати південь, не кажучи вже про утримання Криму, просто у росіян не буде. При цьому, буде здійснений ядерний терористичний акт, прикладів якому в історії ніколи не було, що в свою чергу активізує... ні, не міжнародне співтовариство. Активізує міжнародну військову машину, для утихомирення ядерного терориста. Такий теракт цілком може активізувати 5-ту статтю колективної безпеки НАТО. У свою чергу, ресурсу для відбиття контртерористичної операції НАТО у РОВ не буде", - пише він.

Експерт запевняє, що ніякого підриву ЗАЕС втікаючі окупанти здійснювати не будуть, так як вони ще Крим хочуть "позахищати".

Ситуація на ЗАЕС - деталі

ГУР повідомило, що російські окупанти готують масштабні провокації по створенню осередку радіаційної небезпеки на ЗАЕС. Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що для провокації росіяни вже розмістили на території ЗАЕС відповідні засоби ураження.

Окупант обладнали вогневі позиції на дахах реакторних споруд Запорізької АЕС, що свідчить про їхню готовність вести бої на території станції у разі контрнаступу ЗСУ.