Експерт зазначив, що українські військові використовують будь-яку можливість, щоб зупинити росіян / фото t.me/SJTF_Odes

Українські захисники можуть відійти з низки населених пунктів на Донеччині. У районі Авдіївки формується нова лінія оборони.

"На захід від Авдіївки, за кілька кілометрів від неї, зниження місцевості, і дуже складно. Тим більше, що суттєвих рубежів там не було. Тому вони будуються по ходу, і не відразу на лівому фланзі Авдіївки, а, на жаль, далі. На дальності 5-6 кілометрів від цього населеного пункту не було за що зачепитися, тому росіяни пройшли цю відстань на одному наступальному імпульсі. Але далі почалися наші рубежі і деякі резерви. Найчастіше ці рубежі прив'язувалися до висот, використовувалися природні водні перепони тощо. І саме на цих рубежах планується призупинити наступ противника, тобто стабілізувати ситуацію", - розповів колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко в інтерв'ю виданню "Обозреватель".

Він зазначив, що захисники України використовують будь-які можливості, щоб зупиняти просування противника, а саме будують рубежі за населеними пунктами, посадками, височинами, пагорбами, висотами, де можна ефективно знімати артилерію. За його словами, села Бердичі, Орлівка, Тоненька, Первомайське можуть бути "здані".

Відео дня

"Здані" - це не те слово. Ведуться бойові дії навколо цих населених пунктів, вони будуть максимально використовуватися в організації бойових дій", - зазначив експерт.

Також він вважає, що українська армія зможе утримати Новомихайлівку, але лише за наявності резервів.

"Я не можу сказати, які резерви є на цьому напрямку. Наші Сили оборони докладають зусиль, але потрібні ті ж боєприпаси, той же особовий склад", - підсумував Романенко.

Лінія оборони під Авдіївкою - останні новини

У ЗСУ зазначили, що пізно почали будувати систему оборонних фортифікацій - у грудні, коли росіяни вже два місяці штурмували Авдіївку.

За словами представника оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитра Ліхового, до цього інженерно-саперні підрозділи працювали на подоланні російських укріплень.

При цьому видання The New York Times писало, що в України немає потужної лінії оборони під Авдіївкою.

Вас також можуть зацікавити новини: