Коли перші F-16 прибудуть в Україну, їх доведеться використовувати дуже виважено / фото Getty Images

Полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон вважає, що жодна країна не використовувала БпЛА так, як Україна в цій війні.

На його думку, українська тактика роїв дронів була дуже ефективною, але росіяни скопіювали і змінили деякі з українських тактик, і це ускладнило ситуацію на полі бою, пише LIGA.net.

Він упевнений, що дрони можуть частково перекрити брак літаків.

Відео дня

"Якоюсь мірою. Адже їхня ефективність не так залежить від фізіології пілота. БпЛА можуть перевозити критично важливе озброєння або розвідувальне обладнання - на меншому і легшому планері. Ці менші апарати також споживають менше пального і вміють працювати в більш жорстких умовах, порівняно з більшістю пілотованих винищувачів. Але авіація теж дуже потрібна", - сказав полковник.

Він нагадав, що у ВПС США звичайна ескадрилья F-16 має щонайменше 15 і навіть 24 винищувачі, але в бойовій ситуації вони злітають не всі одночасно.

"Коли перші F-16 прибудуть в Україну, їх доведеться використовувати дуже виважено, щоб домогтися максимальної боєздатності. Було б краще, якби вони увійшли в бойовий простір без попередження, щоб домогтися несподіванки. F-16 повинні подолати дію РЕБ. Ще краще, якби F-16 зайшли в український бойовий простір масово. Але це малоймовірно", - пояснив військовий.

Лейтон переконаний, що будь-який російський літак, корабель, ракета або база, які атакують Україну, є законною ціллю, і не повинно бути жодних обмежень для їхнього ураження.

"У якийсь момент США і партнерам по НАТО доведеться розглянути розгортання щонайменше інструкторів в Україні, щоб зробити боротьбу рівномірнішою, а навчання ефективнішим. НАТО ясно дало зрозуміти, що хоче мати сильну і стабільну Україну, повністю інтегровану в Альянс. Найкращий спосіб досягти цього - розширити навчальні програми і почати їх розміщення", - додав він.

Літаки F-16 для України

Бельгія поставить Україні 30 своїх винищувачів F-16 до 2028 року, заявила міністр закордонних справ Хаджа Лабіб у вівторок, 28 травня. За її словами, перші літаки мають бути поставлені вже "до кінця року".

Генерал-лейтенант запасу Повітряних Сил США Девід Дептула заявив, що Україна мала отримати F-16 ще два роки тому, але зараз про це говорити немає сенсу. За його словами, чим більша кількість цих літаків буде в ЗСУ, тим сильнішою буде українська армія в майбутньому.

Вас також можуть зацікавити новини: