РФ може готувати відволікаючий маневр, - Мусієнко / колаж УНІАН, фото facebook.com/musiienkoua, t.me/mod_russia

Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко повідомив, що російські загарбники можуть готувати відволікаючий удар для відтягнення українських сил оборони. Про це Мусієнко повідомив в ефірі телеканалу 1+1 в рамках інформаційного марафону.

Зокрема, у нього запитали, чи можуть окупанти готувати відволікаючий удар на півдні України, де вони зараз штурмують Роботине.

"На увесь фронт у них не вистачить сил. А відволікаючий може бути. Я все-таки думаю, що відволікаючий буде на Харківщині. А на півдні він буде на Вугледар. Безумовно він буде", - сказав Мусієнко.

Відео дня

На його думку, російські окупанти наступають на крайній північній точці флангу на сході, а саме на Харківщині, для того, аби відтягнути туди українські сили. І загарбники наступатимуть на крайній південній точці - це Вугледар.

За його словами, наступ росіян на півдні має психологічно-пропагандистський характер, бо вони хочуть витіснити українські угрупування і задекларувати, що Росія знову захопила території, які Україна звільнила внаслідок контрнаступу у 2023 році.

Водночас, експерт додав, що ворог побачив, як українські сили почали дуже ефективно діяти в обороні.

"Тобто, що у нас зараз відбувається? У нас відбувається концентрація сил. Вони сконцентрували сили на якомусь напрямку. У нас концентрація, ризикована, але виправдана. Тобто, ресурси туди. Там ворог буде розвивати атаку. Значить треба блокувати там. Тому, що вони хочуть зробити? Зараз іде така гра, фактично, хто кого переграє. Хто вгадає, де буде удар, і хто скерує туди свої сили, і як будуть діяти. Нас Росія хоче обіграти у тому, щоб вони змогли сконцентрувати сили, а ми не змогли або нам не вистачило сконцентрувати у відповідь і дати відсіч", - наголосив Мусієнко.

Він сказав, що за ситуацією на фронті треба стежити, і українські підрозділи проводять дуже прискріпливу роботу, аби зрозуміти, де ворог дійсно має наміри здійснити потужний удар, а де ворог буде намагатися просто відтягти українські сили.

Новий наступ росіян - що відомо

Як повідомляв УНІАН, раніше керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що російські окупанти планують активізацію бойових дій на кінець травня - початок червня. За словами керівника ГУР, без Західної допомоги Україні буде катастрофічно важко.

Вас також можуть зацікавити новини: