Експерт переконаний, що наступний рік буде вирішальним / фото 56 окрема мотопіхотна Маріупольська бригада

Видання The Guardian писало, що росіяни хочуть впровадити в "шахеди" штучний інтелект, щоб придушити українську ППО. Експерт з питань авіації, заступник директора української компанії виробників РЕБ Анатолій Храпчинський поділився своїм прогнозом в ефірі "Українського радіо".

"Давайте почнемо з того, що українські інженери і інженерки насправді давно займаються цією темою і є вже певні напрацювання, які дозволяють нам виконувати задачі, наприклад, за рахунок того ж самого штучного інтелекту на глибині до 2 тис. км на території РФ. Це теж штучний інтелект, який допомагає нам координувати себе на певній території, бути непомітним для засобів ППО. Тобто, Україна давно вже використовує цю технологію. Але ми не любимо розповідати про тонкощі, тому що це допомагає ворогу отримувати певну інформацію", - зазначив він.

За словами експерта, більшість нових технологічних рішень окупантів було вкрадено в української сторони. Це стосується й РЕБів та засобів індивідуального захисту, що також активно переймається ворогом.

Відео дня

"А те, що Росія намагається зазначати про це, це вчергове показує, що Росія розуміє, що без високотехнологічної зброї вона цю війну не виграє. Саме про це казав диктатор Путін, зазначивши, що буде потужне збільшення технологічних парків на території РФ. Куди, до речі, прийде російська молодь, яка не бачила жодного президента, крім Путіна. Тобто промита пропагандою і вони будуть намагатися щось робити. А у них, до речі, є доступ до певної інформації, до відкритих джерел тих же західних ЗМІ, які займаються описом деяких технологій. І це є проблемою", - наголосив Храпчинський.

Він нагадав, що постійно вказує, що 2025 рік буде вирішальним для того, щоб перемогти ворога за рахунок власної зброї та допомоги від партнерів. 

Війна в Україні - виробництво зброї

У першому півріччі 2024 року в Україні виробили у 25 разів більше боєприпасів для артилерії та мінометів, ніж за весь 2022 рік.

У жовтні The Washington Post писав, що Європейський Союз не може виробляти всю необхідну ЗСУ зброю та боєприпаси, а тому переходить до інвестицій в український оборонно-промисловий комплекс

Раніше УНІАН повідомляв, що європейські союзники змінюють підхід в озброєнні України, щоб забезпечити достатньою кількістю ресурсів Сили оборони. Так, партнери переходять до фінансування українських держконтрактів з українськими виробниками, які мають проблеми з грошима.

Вас також можуть зацікавити новини: