ЗСУ можуть вийти на кордон вже цього року / t. me_V_Zelenskiy_official

Гаряча фаза війни в Україні може закінчитися вже до осені, якщо всі обставини складуться найбільш вдалим чином. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на питання своїх підписників в Youtube.

На його думку, раніше озвучені прогнози, що ЗСУ можуть вийти на кордони 1991 року до літа, зараз вже не актуальні. Жданов зазначив, що поставки зброї від Заходу, хоч і зросли останнім часом, все одно виявилися недостатніми для початку великого українського наступу прямо зараз.

Через це у Росії з'явився час на формування нових ударних угруповань замість раніше розбитих у боях. Тепер Україні доведеться спершу відбити новий наступ агресора і тільки потім переходити у власний контрнаступ.

"Дай бог нам закінчити оборонну операцію до початку літа. А вже літо може бути перегрупуванням і початком проведення контрнаступальної операції. І кінець літа-початок осені буде з можливим виходом на кордони 1991 року", – вважає Жданов.

При цьому він підкреслив, що це буде найоптимістичніший сценарій, який базується на умові, що РФ зазнає великих втрат під час свого наступу і не зможе провести нову мобілізацію, а ЗСУ збережуть більшість резервів при обороні і отримають додаткову техніку від Заходу.

При іншому розкладі строки закінчення війни змістяться "в бік зими 2023 року".

Війна в Україні - прогнози

Відставний американський генерал Бен Ходжес вважає, що в поточному році війна між Росією і Україною стане ще більш запеклою. При цьому він очікує, що в найближчі місяці Україна створить умови для звільнення Криму.

Військовий оглядач Олексій Арестович впевнений, що спроба Росії провести масштабний наступ закінчиться важкою поразкою, яка обернеться зміною влади в Кремлі.

За даними The Wall Street Journal, на Заході переосмислили стратегію військової підтримки України. Якщо раніше там розраховували послабити Росію за рахунок затяжної війни, то тепер дійшли висновку, що війна на виснаження призведе до поразки України. Тому Захід різко наростив обсяги військової допомоги Києву.

Вас також можуть зацікавити новини: