Українські бійці відбивають штурми росіян / ілюстрація 93 ОМБр Холодний Яр

На лівобережжі Херсонщини російські загарбники після довготривалої паузи пішли на штурм острова Нестрига, який має стратегічне значення. Про це в ефірі телемарафону розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук. 

"На жаль, можемо констатувати наявне загострення на лінії бойового зіткнення. Ворог деякий час акумулював свої певні сили для того, щоб вчергове здійснити таку ескалацію... Тому вчора маємо 19 спроб штурмів, що доволі багато. З них 12 - на Оріхівському напрямку. Це кілька населених пунктів. Найбільше - у районі Старомайорського. Так само на лівобережжі було 7 спроб штурмів, з них був навіть на острів Нестрига, та 6 - на Кринки", - сказав Плетенчук.

На його думку, загострення пов’язане, в першу чергу, з тим що йде підготовка до Саміту мира, який повинен відбутися 15-16 червня у Швейцарії.

Відео дня

"Це для росіян традиційний спосіб інструментарію їхньої геополітики. В принципі, якщо подивитися ретроспективно, то можна побачити, що перед будь-якими перемовинами, або перед тим, що може мати, хоча б якісь ознаки перемовин, навіть, попри те, що їх туди не запрошено, росіяни завжди максимально загострюють ситуацію на фронті", - констатував речник.

Ворог робить це, за словами Плетенчука, для того, щоб або посилити свої позиції, або, як відбувається наразі, показати, наскільки необхідно з ним домовлятися.

Речник додав, що противник наразі максимально використовує всі наявні на зараз у нього ресурси, щоб наробити якомога більш шкоди.

"Так само атака була дронами, балістикою. На щастя, обійшлося без жертв. Але ситуація доволі напружена, складна", - каже Плетенчук.

За його даними, також ворог зараз посилює інформаційну складову. Зокрема, Сили оборони півдня дізналися про підготовку чергової інформаційної диверсії на окупованих територіях. Росіяни знімають серію фейкових відео саме в українських населених пунктах, щоб навколишня "декорація" відповідала реаліям. У своїх "фільмах" вони намагатимуться показати у негативному вигляді військовослужбовців України. За словами Плетенчука, у першу чергу, йдеться про військовослужбовців ТЦК - готують відео, де "герої" будуть поводитися  максимально неадекватно у різноманітних ситуаціях, закладах, у тому числі вживати спиртні напої.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці квітня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що Сили оборони встановили контроль над островом Нестрига, який розташований у дельті Дніпра на території Херсонської області. За словами начальника Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня митра Плетенчука, Нестрига має тактичне значення, бо йдеться про локації, які не дозволяють ворогу наближатися до українських позицій.

28 травня, за даними Сил оборони півдня, ворог здійснив 11 штурмів у районі Кринків на Херсонщині, на Оріхівському напрямку було 7 штурмів, з них 6 - в районі Старомайорського та один - в районі Роботиного.

Водночас ворог втратив 34 одиниці озброєння та військової техніки – танк, 9 гармат, 11 одиниць автобронетехніки, 6 човнів тощо. Знищено 5 спостережних пунктів, польовий пункт боєпостачання та командний пункт.

Вас також можуть зацікавити новини: