Дикий стверджує, що у росіян практично закінчилися люди, готові продати своє життя за гроші / колаж УНІАН / фото t.me/mod_russia, скриншот

Москва стоїть перед проблемою, де брати людей для поповнення своїх шалених втрат на фронті. Як вважає колишній командир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий, у противника практично закінчилися люди, які готові вмирати за гроші. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".

"Нарешті, у росіян практично закінчилися люди, готові продати своє життя за гроші. Спроба збільшити суму, за яку вони купують людське життя, не спрацювала. Росіяни думали, що купили найбідніших. Ну, окей, але вони закінчуються, і треба просто більше платити. В принципі, кількість людей, які готові воювати, тим більше на війні з такими ризиками, як ця, за гроші обмежена. Далі починаються люди, які ні за які гроші воювати не збираються. І росіяни вперлися в це обмеження. Це явно для них несподіванка", - сказав експерт.

За його словами, з 2022 року окупантам вдавалося поповнювати склад своїх збройних сил за кількома напрямками. Зокрема, вони восени 2022 року успішно мобілізували певну кількість чоловіків. Приблизно півмільйоном мобілізованих окупанти утримували так звану лінію Суровікіна, та тривалий час у них не було проблем з набором контрактників. Зокрема, росіяни залучили до війни проти України величезну кількість ув'язнених з виправних колоній. Серед таких солдатів опинилися росіяни, які відбували покарання за страшні злочини, скоєні на батьківщині: зґвалтування, вбивства та ін.

Відео дня

"Росіяни два роки постійно поповнювали свої абсолютно шалені втрати й не помічали, що поступово люди вичерпуються. Вони вирішили купу проблем тим, що набрали багато в'язнів. Але в'язні закінчуються, і вперше в новітній історії Росії почали закривати в'язниці, бо нема кому сидіти", - додав Дикий. 

Також, за його словами, до складу окупаційної армії увійшли представники так званих "малих народів", зокрема буряти, та через великі втрати багато таких етнічних меншин через війну можуть припинити своє існування. Експерт наголосив:

"В тій самій Бурятії знайти чоловіка репродуктивного віку - велика проблема. Більшість малих народів може просто припинити своє існування через цю війну. Далі вони (окупанти - УНІАН) пішли в економічно депресивні регіони та почали шалено підіймати гроші. Потім почали набирати в Москві, Єкатеринбурзі та Петербурзі, але й тут ресурси майже вичерпано".

На його думку, нараз росіяни стоять перед проблемою - де брати людей для поповнення  своїх  "нереальних втрат".

Певним варіантом стало залучення військових Північної Кореї, яких, як відзначив Дикий, росіяни поки не поспішають залучати до бойових дій. Ймовірно, не очікують певних успіхів від північнокорейців, та вони "копають траншеї".

"Але поки невідомо, чого очікувати від них у бою", - додав Дикий.

Він також розповів, що російські командири відправляють на штурми, наприклад, десять малих груп, та відразу знають, що з них до певної "точки" дійдуть дві, а закріпиться тільки одна. Експерт акцентує, що нереальний підхід до війни, тому що військових навмисно перетворюють на "гарматне м’ясо".

Дикий вважає, що Москва обрала ризиковану стратегію, яка, на жаль, може спрацювати: окупанти кидають "у топку" майже всі наявні ресурси, щоб зламати український фронт та примусити до капітуляції. Чи вистоять Сили оборони, залежить від відношення тилу, зокрема - мобілізації. Він додав:

"Вони намагатимуться добити нас взимку".

Війна в Україні - думка Дикого

Нагадаємо, за словами екскомандира роти батальйону "Айдар", директора Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого, наразі через ставлення багатьох українців до мобілізації країна програє війну, яку у 2022 році розв’язала РФ. Однак, на думку експерта, програємо її не Кремлю, а тим, хто протистоїть співробітникам ТЦК, немов вони російські окупати.

Він навів приклад того, як у невеликому селі на Закарпатті жителі повстали проти ТЦК, та  промтоварний ринок "7-й кілометр", що на Одещині, звідки силою вигнали співробітників військкоматів.

Вас також можуть зацікавити новини: