В СБУ відзвітували про відкриття кримінальних справ щодо держзради та тероризму / facebook.com/SecurSerUkraine

З початку року Служба безпеки України розпочала 52 кримінальних провадження щодо вчинення державної зради та 27 – стосовно створення терористичної групи чи організації.

Читайте такожНа Херсонщині викрили агентурну мережу російської ФСБ

Як повідомляє прес-центр СБУ, ще по дві справи відкрито за диверсії, шпигунство та теракти.

Зазначається, що в більшості випадків розслідування стосуються викритих агентів російських спецслужб, які виконували розвідувально-підривну роботу проти України.

Так, держзрада і теракт інкримінуються затриманому в квітні екс-керівнику Центру спецоперацій "А" Валерію Шайтанову, який перебував на агентурному зв’язку з полковником ФСБ РФ і передавав йому розвіддані, в тому числі про операції в районі АТО/ООС.

"Підозру про скоєння державної зради також повідомлено керівнику агентурної мережі ГУ Генштабу ЗС РФ. Колишнього українського військовослужбовця завербували, коли він перебував на окупованій Луганщині. А потім він та ще троє осіб збирали розвідувальну інформацію про військові об’єкти на Волині", - розповіли в СБУ.

Крім того, СБУ запобігла передачі секретної технічної документації про вітчизняні військові розробки в ракетобудівній галузі – жителя Луганщини, який виявився агентом російської спецслужби, затримали під час спроби передачі даних представникам ФСБ.

Загалом за матеріалами контррозвідки СБУ з початку року розпочато 221 кримінальне провадження.

За цей період за результатами розслідувань було винесено судові вироки 73 особам, у тому числі 21 – за державну зраду.

У СБУ нагадали, що до 12 років позбавлення волі засуджено колишнього правоохоронця Олега Смородінова, який за завданням ФСБ здійснив вбивство начальника відділу Рівненського слідчого ізолятора Івана Мамчура.

За вчинення теракту в Маріуполі, внаслідок якого загинув полковник СБУ Олександр Хараберюш, до 12 років позбавлення волі засуджено двох громадян України, які здійснили теракт на завдання від представників контрольованого російськими спецслужбами так званого "ЦСО МДБ ДНР".

Крім того, до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна засуджено агента ФСБ РФ, який у липні цього року планував підірвати ємності з аміаком на території ПрАТ "Сєвєродонецьке об’єднання "Азот".

Також за шпигунство засуджено до 10 років позбавлення волі громадянина КНР - професора Сіанського науково-дослідного інституту сучасної хімії, який збирав секретну інформацію з розробок об’єктів ОПК України.

Читайте більше новин про викриття агентів РФ в Україні