Мусієнко пояснив, чому РФ намагатиметься затягнути війну / фото facebook.com/musiienkoua

Російські окупаційні війська намагатимуться затягувати війну, щоб примусити Україну піти на замороження конфлікту, сказав військовий експерт, директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону.

"Такі умови влаштовують Росію. Чому? Тоді ж постає питання: окей, високої інтенсивності конфлікту немає, тимчасово. Росія окупує якісь території в якихось межах...", – продовжив він.

За словами Мусієнка, вирішальним стане етап, коли Україна максимально наблизиться до вступу в НАТО.

Відео дня

"Якщо такий стан допустити навіть теоретично до 2028-го року. Ми підходимо до моменту вступу України в НАТО. Вони (росіяни, – ред.) ж розуміють, що постане питання: Україну ж треба прийняти всю, в межах міжнародно визнаних кордонів... Тому вони зацікавлені в тому, щоби вкидати зараз ці варіанти про замороження конфлікту", – вважає експерт.

Замороження війни в Україні

Видання The New York Times з посиланням на опитаних на умовах анонімності західних офіційний осіб пише, що існує ймовірність того, що Україна і РФ можуть перейти до переговорного припинення вогню і заморозити війну за корейським сценарієм.

Зазначається, що в адміністрації президента США Джо Байдена зростає розуміння того, що наступні кілька місяців можуть виявитися вирішальними. Цей матеріал вийшов на тлі нового наступу РФ на Харківщині. Там також згадується затримка у допомозі з боку США, адже багатомісячні дебати у Вашингтоні щодо того, чи надавати Україні пакет озброєнь і боєприпасів, створили прогалину, якою явно скористалася Росія.

Вас також можуть зацікавити новини: