Поточний рік буде роком оборони для України / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Стратегічним завданням України у 2024 році буде "протриматися" – із надією, що у 2025 році можна буде знову спробувати вигнати загарбників зі своєї території. Про це йдеться в аналітичній публікації видання Politico.

"Цей рік буде роком відновлення та підготовки з обох сторін, як у 1916 та 1941-42 роках під час останніх світових війн", — сказав Марк Тіс, який минулого року пішов у відставку з посади заступника начальника оборони Бельгії.

Видання зауважує, що жоден з опитаних ним аналітиків не наважився надати точний сценарій на 2024 рік, але всі погодилися, що три фундаментальні фактори визначатимуть траєкторію розвитку наступних місяців: дефіцит озброєнь та живої сили у ЗСУ, перевага Росії в артилерії та її безупинні наземні атаки, дефіцит протиповітряної оборони та ракет великої дальності у ЗСУ.

Відео дня

На підтвердження цього видання зауважує, що після захоплення Авдіївки росіяни не зупинилися і намагаються атакувати знову, зокрема на Запоріжжі. Росія здатна наступати, тому що її мало хвилюють життя власних солдатів, зазначає Politico.

"Критичним фактором є здатність України створити вигідні оборонні позиції", — сказав на це чинний офіцер Бундесверу, який вирішив залишитися анонімним.

Журналісти також вказують на істотне зростання військового виробництва в самій Росії та масштабні поставки боєприпасів, дронів-камікадзе та балістичних ракет від Ірану і КНДР. І все це – на тлі перебоїв з поставками західної зброї в Україну.

Видання також відзначає помітну зміну пріоритетів України у тому, яку зброю вона просить у західних партнерів. 20 лютого відбулася телефонна розмова міністра оборони України Рустема Умєрова та головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Неназваний учасник, що був присутній під час розмови, розповів Politico про нинішні пріоритети України щодо нових поставок зброї.

За його словами, як і раніше, Україна просить якомога більше систем ППО, але замість бойових літаків чи танків Київ тепер шукає безпілотники для спостереження та нанесення дальніх ударів. Також українцям потрібні системи радіоелектронної боротьби, щоб глушити російські безпілотники та балістичні ракети.

Окремою проблемою для України видання називає необхідність додаткової мобілізації, що є малопопулярним рішенням.

"Ще однією проблемою для України є збереження віри. Песимізм значною мірою пояснюється тим фактом, що поставки допомоги сповільнилися в останні місяці", – йдеться у публікації.

Перспективи війни на 2024 рік

Як писав УНІАН, президент Володимир Зеленський заявив, що цього року Україна буде не тільки оборонятись, а й готуватиметься до нового контрнаступу. За його словами, у війні з такою великою країною як Росія оборона також є викликом. Президент додав, що на сьогодні це задача номер один.

Також Зеленський розповів, що наразі сукупні втрати Сил оборони України у п'ять разів менші, ніж російські. За його словами, на одного загиблого українця припадає 5 ліквідованих загарбників.

Вас також можуть зацікавити новини: