Україні потрібно отримати різні види установок ППО / фото REUTERS

Для захисту українського неба, Повітряні сили ЗСУ потребує більше установок ППО та ракет для них, розповів в ефірі телемарафону речник Ілля Євлаш. 

"Ракети являються розхідним матеріалом. Як ми бачимо, протягом останнього місяця ворог намагався доволі активно проводити комбіновані атаки, використовуючи різні типи озброєння, це й крилаті ракети, й гіперзвукові й велика кількість "Шахедів", – розповів Євлаш.

Він також додав, що кожна із систем ППО, хай то Gepard, NASAMS чи Patriot – виконує різну функцію. То ж Україні потрібно отримати різні види установок ППО. 

Відео дня

"Ці установки мають прикривати одна одну, оскільки, досить часто ворог намагається атакувати різними, дешевшими засобами, які досить складно знищити певними системами, намагається вразити такі установки, як Patriot. Але якщо вона працюватиме в комплексі із, наприклад, установкою Gepard, які є вбивцями "Шахедів", наша система ППО стане значно ефективнішою", – пояснив Євлаш.

Крім того, за словами речника, Україні необхідні й ракети до переносних зенітно-ракетних комплексів. 

"Оскільки їх використовують і на фронті, проти авіації та дронів ворога, так і під час повітряних атак мобільні вогневі групи. Також, нам необхідні ракети й для нашої авіації. Це крилаті ракети: Storm Shadow, SCALP, можливо TAURUS, якщо все ж таки нам передадуть їх – це було б дуже й дуже добре. І, звісно ж, це різні протиавіаційні ракети", – сказав Євлаш.

ППО для України: що відомо

Напередодні секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що країни НАТО домовилися направити в Україну більше систем протиповітряної оборони. 

За інформацією Financial Times, союзники по ЄС та НАТО тиснуть на Грецію та Іспанію з вимогою надати Україні більше систем ППО.

Вас також можуть зацікавити новини: