Українські захисники намагаються не наражати свої БПЛА на на збиття / фото Генштаб ЗСУ

Командир екіпажу БПЛА "Кара Небесна" 4-ї бригади оперативного призначення "Рубіж" Андрій Отченаш оцінив спосіб, яким росіяни на фронті намагаються протидіяти українським дронам, зокрема, важливі позиції ворог захищає стрільцями з дробовиками, а техніку РЕБами.

"Достатньо ефективний спосіб. Через те, що вони використовують патрони, умовно, з картеччю. Тобто, вони стріляють не так прицільно по безпілотному авіаційному комплексу,  як в принципі по місцю, в якому він приблизно є. Звісно, територія збиття безпілотних авіаційних комплексів збільшується", - зазначив Отченаш в ефірі телемарафону.

За його словами, на кожну дію ворога є протидія. Українські захисники намагаються не наражати свої безпілотні авіаційні комплекси на збиття та у певний спосіб скидають на позиції противника "умовні міни". 

Відео дня

"Тим не менше, досвід показав, що дробовики, як би це цікаво не звучало, дійсно дають дуже хороший ефект. Вони можуть знищувати на підльоті  і FPV-дрони, і коптери безпілотних авіаційних комплексів типу Mavic", - додав він.

Військовий зазначив, що майже вся російська техніка і танки використовують системи радіоелектронної боротьби.

"Тут важливо, що ми можемо змінювати діапазони роботи безпілотних авіаційних комплексів. Тому не завжди їхні системи РЕБ працюють. Тобто, кожна сторона у цій війні надзвичайно швидко навчається і шукає якісь методи, як оминути захист або протидіяти тій чи іншій стороні", - констатував він.

Також командир екіпажу БПЛА "Кара Небесна" розповів, чи дійсно українським силам на фронті вдалося досягнути переваги у безпілотниках та засобах РЕБ, на що скаржаться російські воєнкори.

Зап його словами, за два роки ситуація з безпілотними авіаційними системами достатньо покращилася, особливо в плані кількості FPV, коптерів та іншого. Крім того, змінилися діапазони польотів FPV-дронів, тому вони стали більш альтернативнішими та кориснішими для бойових дій.

"Ми використовуємо дрони значно ефективніше і краще  з двох простих причин. Перше, тому що в нас їх не так багато, відповідно ми цінуємо кількість дронів яка є і набуваємо досвіду як пілоти. Друге, метафізичні та ідейні складові відіграють свою роль, бо  ми розуміємо, що ми боронимо свій край", - акцентував Отченаш.

Щодо засобів радіоелектронної боротьби, то це більш складне питання, тому що радіоелектронна боротьба у росіян на достатньо високому рівні.

"Скоріше за все дійшов рівень до того, що і вони нічого не можуть протиставити нам, через те, що наші РЕби працюють на високому рівні. І нам достатньо важко знаходити якісь методи для того, щоб  ефективно працювати саме коптерами типу Mavic, Autel. Дійсно, робота дуже ускладнюється і для них,  і для нас. Якщо вони пишуть, що в нас значно краща ситуація з РЕБ та безпілотними авіаційними комплексами , то сподіваюся ця ситуація буде розвиватися і ворогу буде з кожним день все важче", - резюмував військовий. 

Як росіяни борються з нашими дронами

Росіяни на фронті намагаються протидіяти нашестю українських FPV-дронів за допомогою дробовиків. Видання Forbes написало, що українські  Сили оборони щомісяця кидають на російські позиції приблизно 100 тисяч FPV-дронів. При цьому російські системи ППО не справляються із захистом, РЕБи проти безпілотників працюють не дуже добре, тому російські військові використовують для оборони дробовики, що стріляють картеччю. 

Інститут вивчення війни (ISW) у своєму аналітичному дописі повідомляв, що низька російських мілітарних блогерів скаржиться на перевагу України на фронті у безпілотниках та засобах РЕБ. Ворожі воєнкори кажуть, що, насамперед, ЗСУ мають значну чисельну перевагу у безпілотниках з можливістю спостереження за об'єктом з висоти пташиного польоту, а також що Україна завдяки спеціалізованим та централізованим підрозділам безпілотників у складі існуючих сухопутних підрозділів, краще інтегрувала можливості розвідувальних та ударних безпілотників у базові тактичні маневри.

Вас також можуть зацікавити новини: