Українські далекобійні дрони зайняли певну нішу на фронті / колаж УНІАН, фото 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка, скріншот

Українські далекобійні дрони щодня підпилюють спроможності російських окупантів, впливаючи на економіку ворога та його логістику. Як зазначив в етері Radio NV екскомандир роти батальйону Айдар, ветеран російсько-української війни Євген Дикий, своєю чергою невеликі, дешеві FPV-дрони допомагають певною мірою знизити шалену перевагу, яку противник має у живій силі.

Зокрема військового попросили прокоментувати слова заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка про те, що зараз Сили оборони отримують по 200 тис. дронів на місяць.  

"Це абсолютно реалістичні цифри, об’єми нарощуються. Інша річ, що треба все одно все більше, більше й більше", - наголосив Дикий.

Відео дня

Він додав, що дальні удари по Росії вже стали настільки системними, що це є не менш вагома складова цієї війни, аніж події безпосередньо на фронті. За його словами, удари ЗСУ по російських тилах вже набули такого масштабу й характеру, що це безпосередньо напряму впливає на всю економіку РФ, на логістику російської армії.

"Тобто, це ще один фронт, значення кого з кожним днем зростає. Можна сказати, ми так методичне підпилюємо ніжки от цьому велетню… Ми отой Давид, який бореться проти Голіафа, тільки бореться методом підпилювання отих глиняних ніг, на яких цей колос стоїть. Ми ці ноги пиляємо, й воно вже дуже сильно хитається", - вважає Дикий.

Водночас він уточнив, що 200 тис. дронів, які отримують українські військові, це "не про дальні дрони".

"Але коли ми кажемо про 200 тис., звичайно основну масу з цієї цифри становлять дешевенькі, простенькі FPV-дрончики, от ті самі, які йдуть саме на фронт. Це ті дрончики, які там замінюють дуже багато що. Вони фактично зайняли певну нішу десь за артилерією, тому що відстань все ж таки не така як для артилерії та руйнівна сила не така, як в артилерійському снаряду", - сказав ветеран.

З іншого боку, за його словами, у розпорядженні ЗСУ їх набагато більше, ніж снарядів, та вони точніші, оскільки - на ручному наведенні.

"Ось десь поміж тою лінією, де піхота стикається з піхтою, і тою лінією, по якій працює артилерія, весь цей проміжок, це суцільне саме зона дронів та від їхньої кількості дуже багато залежить. Тобто, от ці 200 тис. це дуже пристойно, але масштаб боїв такий, що треба ще нарощувати й треба ще в це вливати. Тим більше, що технології вже всі є, воно вже все масштабоване", - пояснив Дикий.

Він наголошує, що на застосуванні FPV-дронів значною мірою зараз тримається фронт: певною мірою у Сил оборони дуже бракує людей та різницю у кількості особового складу ЗСУ перекривають за рахунок дронів. Водночас тут не може бути прямої заміни – дрон не заміняє солдата.

"Але, коли у нас велика кількість розрахунків дронів, це дуже заважає їхній піхоті дійти живою до нашої піхоти. От коли вона доповзає, то відразу відчувається, що орків значно більше. Але от скільки їх до нашої лінії доповзе, ми певною мірою регулюємо саме дронами", - заявив Дикий.

Виробництво FPV-дронів в Україні

Нагадаємо, нещодавно генерал-лейтенант, перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк розповів, що Україна на сьогодні переважає Росію у виготовленні FPV-дронів. За його словами, сфера безпілотників в Україні розвивається проривними темпами. З 24 лютого 2022 року для потреб Сил оборони кодифіковано понад 1300 нових зразків озброєння та військової техніки виробництва українських підприємств. Як додав військовий, лише торік до використання у підрозділах Сил оборони було допущено понад 250 нових зразків БПЛА різних типів та призначення.

Вас також можуть зацікавити новини: