Президент прокоментував резолюцію МАГАТЕ щодо ЗАЕС / фото: npp.zp.ua

Президент Володимир Зеленський прокоментував резолюцію Міжнародного агентства з атомної енергії щодо створення безпекової зони на Запорізькій атомній електростанції.

Про це він заявив своєму відеозверненні наприкінці 204-го дня війни.

"Сьогодні була ухвалена важлива резолюція МАГАТЕ – резолюція з вимогою до Росії припинити всі дії проти Запорізької атомної станції на самій станції, на будь-якому іншому атомному обʼєкті в Україні. Хоча міжнародні організації часто обмежені у своїх можливостях реагувати, але ми бачимо, що МАГАТЕ чітко визначає джерело радіаційної небезпеки, а саме: російську військову присутність на Запорізькій станції, російські дії проти атомної станції", - зазначив глава держави.

Відео дня

Тому, як наголосив президент, повна демілітаризація станції, негайне виведення звідти всіх російських військових – це єдине, що може забезпечити виконання цієї резолюції МАГАТЕ.

"І це теж базовий елемент глобальної безпеки. Поки на ЗАЕС залишаються російські солдати, світ залишається на межі радіаційної катастрофи – гіршої, ніж навіть Чорнобильська. І це спільна відповідальність усіх у Європі та у світі – прибрати російську присутність із території ЗАЕС", - сказав Зеленський.

Як повідомляв УНІАН, рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), що складається із представників 35-ти держав-членів ООН, ухвалила резолюцію, у якій вимагає від Росії негайно припинити окупацію Запорізької АЕС.

Вас також можуть зацікавити новини: