Головне завдання спільного підприємства - об'єднати потужності оборонних комплексів / фото УНІАН

Україна та Туреччина створили спільне підприємство з виробництва високоточної зброї.

Читайте такожВибух на полігоні в РФ пов’язаний з невдалим випробуванням ракети з ядерною установкою - ЗМІ

Як повідомляє прес-служба Ради національної безпеки і оборони України, держкомпанія "Укрспецекспорт", що входить до складу "Укроборонпрому", та турецька компанія Baykar Defence, яка є одним із провідних виробників безпілотників, створили спільне підприємство у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій.

Головне завдання спільного підприємства - об‘єднати потужності оборонних комплексів обох країн для серійного виробництва нових зразків сучасного озброєння для власних армій. Це дозволить відійти від класичних контрактів з купівлі-продажу озброєнь, до принципово нового рівня співпраці - синергії оборонних технологій та поєднання передових розробок Туреччини та України, зазначили у прес-службі.

Одним з перших проектів спільного підприємства стане розробка безпілотного літального апарату нового покоління. Цей дрон зможе вести детальну розвідку з високих ешелонів польоту, годинами знаходитись у повітрі, розвивати значну крейсерську швидкість та завдавати ударів широким спектром високоточного озброєння.

Під час виробництва нового дрону використовуватимуть композитні матеріали, цифрові технології, а також двигуни українського виробництва, здатні надійно працювати в екстремальних умовах. Окрім того, вони забезпечать високу вантажопідйомність БПЛА, який буде нести велику кількість озброєння, навіть у порівнянні зі звичайними літаками штурмової авіації.

У прес-службі РНБО зазначили, що Україна та Турецька Республіка мають потужний досвід ефективної співпраці у сфері оборонних технологій.

Турецькі оборонні підприємства співпрацюють з Україною у сфері цифрових систем зв‘язку, ударних дронів, авіаційного високоточного озброєння тощо. Підприємства "Укроборонпрому" ведуть спільні проекти зі створення військово-транспортного літака, систем активного захисту для бронетехніки та радіолокаційних систем. Тобто за останні роки була налагоджена стабільна взаємовигідна робота, яка дозволяє поєднати найсильніші сторони оборонно-промислових комплексів обох країн, і створення спільного підприємства є ще одним важливим кроком, який підвищить обороноздатність України і Туреччини.