ЗСУ використовують до САУ "Піон" американські снаряди / фото СтратКом ЗСУ

Українські самохідні артустановки 2С7 "Піон" калібру 203-мм все ще лишаються найбільш потужними в строю ЗСУ, попри відому проблему із дефіцитом боєкомплекту під ці САУ.

Наразі, як пише Defence Express з посиланням на бійця 44-ої бригади Андрій Кобзар, 2С7 "Піон" в строю ЗСУ стріляють 203-мм снарядами від США.

При цьому зазначається, що українським бійцям доводиться використовувати радянські заряди картузного типу, бо свої заряди під снаряди 203-мм американці Україні не дали.

Відео дня

Крім того, експерти Defence Express вказують на ще один нюанс у застосуванні цих снарядів від США - вони є гаубичними, а не гарматними.

"Це грає свою роль в тому, що радянські снаряди цього ж калібру розраховані на вищий тиск газів у каналі ствола. Відповідно, є загроза, що тонкостінні американські 203-мм снаряди в стволі 2С7 "Піон" може просто розірвати, тому для стрільби доводиться використовувати зменшені заряди, вогонь ведеться на малу дистанцію", - зазначають експерти.

Також експерти нагадують, що у січні 2023 року для стрільби із САУ "Піон" в строю ЗСУ використовували бетонобійні снаряди 53-Г-620-Ш калібру 203-мм до гаубиць типу Б-4 часів Другої світової. Тоді однією з версій були поставки із запасів Албанії.

Снаряди для ЗСУ - що відомо

Як писав УНІАН, німецька оборонна компанія Rheinmetall анонсувала постачання нових артилерійських боєприпасів у межах допомоги Україні. Голова компанії Армін Паппергер зазначив, що "артилерія змінює правила війни" на полі бою і в цьому році Rheinmetall має поставити "сотні тисяч" артилерійських боєприпасів для ЗСУ.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що ЗСУ отримають перші снаряди в рамках "чеської ініціативи" вже в червні, розмір поставок становитиме від 50 до 100 тисяч на місяць.

На початку червня західні аналітики писали, що західні артилерійські боєприпаси почали надходити до українських військ на фронті. Обсяги ще недостатні, тому помітний результат можна буде побачити згодом.

Вас також можуть зацікавити новини: