Стали відомі характеристики українського аналога Ланцета  фото Андрій Єрмак

На міжнародній оборонній виставці Eurosatory 2024 був продемонстрований український дрон-камікадзе Mace (українська назва – "Булава"). Експерти Defence Express  проаналізували опубліковані характеристики дрона та спрогнозували, на що він здатен.

Так, експерти зазначають, що цей дрон доволі часто називають аналогом "Ланцета". Це пов'язано, як із задачами, які має виконувати цей дрон, так і аеродинамічним рішенням із Х-подібним оперенням.

"Mace має загальну злітну вагу у 11 кг, з яких на бойову частину припадає 3,6 кг. Бойова частина дрона - комбінована і поєднує у собі кумулятивну, пробивну та термобаричну. При крейсерській швидкості у 100 км/год він може знаходитись у повітрі понад 50 хвилин, мотор на дроні - електричний. Розмах крил складає близько 1,6 метра, при загальній довжині дрона близько 1,5 метра", - пишуть у Defence Express.

Відео дня
На оборонній виставці Eurosatory 2024 був продемонстрований український дрон-камікадзе Mace/ фото Defence Express

Також серед особливостей дрона зазначена можливість використання, як вдень, так і в ночі, машинний зір з автоматичним виявленням та автоматичним супроводженням цілі, і висока стійкість до РЕБ.

"Дрон фіксує спуфінг, має шифрований канал передачі даних, а також використовує MESH-технологію (ретрансляцію), що дозволяє реалізувати дальність удару на понад 60 км. Також мова йде і про об'єднання у єдиний контур із розвідувальними дронами", - розповідають аналітики.

Для старту Mace використовується катапульта. Окрім можливості ураження обраної оператором цілі також є можливість удару по координатах.

"Таким чином Mace виглядає більш ніж розвинутим та ефективним рішенням, який має не лише високі характеристики, але й вкрай важливі технології у своєму активі. Бо окрім таких параметрів, як дальність, саме інтеграція нічної камери та алгоритмів машинного зору роблять Mace ефективним", - зазначають аналітики.

Українські дрони - новини

В Одесі під час Black Sea Security Forum (Чорноморського безпекового форуму) показали новітній морський дрон Stalker. Його довжина становить 5 метрів, ширина – понад 1,2 метра. Відомо, що новий дрон може використовуватися для цілей розвідки та патрулювання узбережжя у морських та річкових прикордонних районах. Навісний бензиновий двигун потужністю 60 коней розганяє його до швидкості понад 40 вузлів (близько 75 км/год). 

Нещодавно стало відомо, що на морську платформу Magura встановили ракети класу "повітря-повітря".

Вас також можуть зацікавити новини: