У Польщі наголосили, що не хочуть ризикувати відкриттям свого неба / фото wikimedia.org

Колишній міністр оборони Польщі Богдан Кліх заявив, що країна має на озброєнні лише дві батареї Patriot, проте американські військові, які перебувають у Польщі, мають декілька таких батарей. Про це він розповів в ефірі "Еспресо"

"Передовсім варто сказати, що польсько-українська військова співпраця має свою історію. Я сам відповідальний за частину цієї історії. Тоді, коли був віце-міністром оборони у 1999 - 2000 роках, і пізніше, коли став міністром оборони, вважаючи, що немає безпечної Польщі без незалежної України. І цю думку підтримує значна кількість польської політичної еліти. І від 1991 року вона неухильно реалізовується. А особливо зараз, під час війни, і першої війни, і другої війни Росії проти України", - підкреслив Кліх.

Посадовець додав, що саме через це Польща є одним з головних донаторів, коли йдеться про військову допомогу для України. 

"Польща підтримує усі дії тих країн, які диспонують протиповітряними засобами, що спрямовані на потреби України. Ми самі поставили до України частину нашого протиповітряного озброєння, коли ще мали його більше на складах. Питання щодо польських Patriot - це хибне питання, тому що ми, на жаль, володіємо лише двома батареями Patriot. Ми не маємо їх більше. У зв’язку із цим ми не можемо собі дозволити відкрити наше небо", - зауважив польський політик.

Він зазначив, що США мають кілька батарей у Польщі, тому захист хоча б однієї системи ППО може стати важливим для України. 

"Повинні поставити свої системи протиповітряної та протиракетної оборони також ті, хто мають такі передові системи, я маю на увазі наших союзників з НАТО, із Заходу", - підкреслив ексміністр оборони Польщі.

Patriot для України - останні новини

Як писав УНІАН, Нідерланди та ще одна країна планують передати Україні систему Patriot. Міністерка оборони країни Кайса Оллонгрен заявила, що Нідерланди разом з партнером змогли зібрати повноцінний ракетний комплекс із різних елементів. Водночас вона не відповіла, коли цей Patriot потрапить в Україну.

Також повідомлялось, що Румунія передасть Україні американський зенітний ракетний комплекс Patriot, проте вона планує отримати аналогічну систему, аби захистити своє небо. 

"Позиція Румунії є і залишатиметься однозначною у багатовимірній підтримці України разом з міжнародним співтовариством у її законному праві на самооборону перед обличчям незаконної та неспровокованої російської агресії", - йдеться у заяві на сайті президента країни. 

Вас також можуть зацікавити новини: