Морські безпілотники можуть змінити війни на воді, вважає експерт / колаж з фото УНІАН

Триває повномасштабна війна в Україні, і українцям вдалося "здійснити неймовірний подвиг" - вони несподівано перемогли в битві на Чорному морі, і це може стати знаковим досягненням у літописі військово-морської війни.

Українська сторона, не маючи власного військово-морського флоту, вивела з ладу щонайменше третину Чорноморського флоту Росії, прорвала російську морську блокаду і знову відкрила Чорне море для експорту зерна, йдеться в матеріалі The Washington Post. "Зараз обсяги експорту України наближаються до довоєнного рівня, що стало величезною підмогою для її економіки воєнного часу", - підкреслюється в матеріалі.

За відомостями журналістів, такий неймовірний подвиг українцям вдалося здійснити частково завдяки використанню потужних протикорабельних крилатих ракет, зокрема, вітчизняного виробництва - "Нептун", завдяки яким у 2022 році було знищено флагман ЧФ Росії, ракетний крейсер "Москва". "Але Україна також впровадила блискучі інновації, розробивши власні безпілотні надводні судна, які можуть полювати на російські військові кораблі вовчими зграями. І Magura V5, і Sea Baby - це, по суті, безпілотні швидкісні катери, які можуть бути начинені вибухівкою і навіть стріляти ракетами", - наголошується у статті.

Відео дня

Журналісти додали, що морські дрони оснащені камерами і супутниковим зв'язком, що дає змогу віддаленим диспетчерам спрямовувати їх до цілі, вони швидкі і зроблені з матеріалів, які важко виявити радаром. "Найголовніше - вони дешеві у виробництві і не піддають ризику український персонал. Безпілотники вартістю всього кілька сотень тисяч доларів топлять багатомільйонні військові кораблі, на виробництво яких йдуть роки", - йдеться у статті.

Американський адмірал у відставці, колишній командувач НАТО Джеймс Ставрідіс вважає, що "ми перебуваємо в абсолютній точці повороту в морській війні". "Великі надводні кораблі піддаються великому ризику з боку повітряних, надводних і підводних безпілотників", - зазначив він.

На думку екс-командувача Альянсу, чим раніше великі країни, як-от Штати, зрозуміють це, "то більше шансів у них вижити у великих бойових діях у цьому неспокійному XXI столітті".

"Як і низка лінкорів, знищених у Перл-Гарборі (мається на увазі раптовий комбінований напад японської палубної авіації та карликових підводних човнів на американську військову базу у рано-вранці 7 грудня 1941 року, який став початком війни між США та Японії в Тихому океані, - Ред.), авіаносці перебувають на схилі своїх днів. Настав час перевести реостат закупівель з пілотованих бойових кораблів на більш численні і набагато менш дорогі безпілотні судна", - вважає Ставрідіс.

Важливі морські втрати РФ на 17 червня 2024 року - що потрібно знати сьогодні

У середині червня міністр закордонних справ Британії Девід Кемерон заявив, що українцям вдалося потопити 25% Чорноморського флоту РФ. За відомостями Генштабу Збройних сил України, опублікованими 17 червня, загальні морські втрати Росії такі: ліквідовано 28 кораблів/катерів і одну субмарину.

17 червня стало відомо, що в Одесі під час Black Sea Security Forum (Чорноморського безпекового форуму) було презентовано новітній морський безпілотник - Stalker. Журналісти дізналися, що цей дрон можуть використовувати для доставки вантажу військовим.

Вас також можуть зацікавити новини: