этот материал доступен на русском

У Колумбії провели антикорупційний референдум

03:06, 27 серпня 2018
Світ
645 0
Ілюстрація / REUTERS

У неділю, 26 серпня, вони проголосували за сім потенційних антикорупційних заходів, повідомляє DW.

Серед них - зниження зарплат членів парламенту, обмеження по часу на роботу на державній посаді, недопуск на держпосади після викриття в корупції, оприлюднення відомостей про податки, доходи та стан депутатів і членів уряду, заміна домашніх арештів для корупціонерів на тюремні терміни і так далі.

Читайте такожМадуро заявив, що за замахом на нього стоїть президент Колумбії, а там назвали звинувачення "абсурдними"

Для того щоб парламент Колумбії посилив антикорупційне законодавство, необхідна як мінімум 34-відсоткова явка. В цьому випадку всі підтримані виборцями заходи повинні бути перетворені Конгресом у відповідні закони, або введені у вигляді президентського указу протягом року.

Бюджет країни щороку втрачає близько 17 мільярдів доларів через корупційні схеми правлячого класу, що еквівалентно 5,3 відсотка ВВП. Нинішня зарплата колумбійського конгресмена - більше 10 500 доларів в місяць, в той час як мінімальна зарплата в країні - приблизно 260 доларів. Якщо ініціативу щодо зниження депутатської зарплати підтримають більшість учасників референдуму, то кожен член Конгресу буде отримувати не більше 25 мінімальних зарплат.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter