этот материал доступен на русском

Швейцарія найімовірніше відмовиться від підписання нової угоди з ЄС - ЗМІ

22:24, 23 травня 2019
Світ
896 0
Ілюстрація / REUTERS

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Reuters.

Відносини між ЄС та Швейцарією регулюють понад 100 двосторонніх угод, які Брюссель хоче замінити одним договором.

Угода мала бути підписана ще на початку року, однак швейцарська влада заявила, що договір може підірвати високу заробітну плату і умови праці в країні.

За проектом, Швейцарія автоматично адаптує свої правила міграції та соціального забезпечення до законодавства ЄС, а за це отримає розширений доступ. Угода також передбачає, що Європейський суд має право врегульовувати будь-які суперечки.

Читайте такожСорос: Євросоюз може повторити долю Радянського Союзу

За даними джерел агентства, швейцарський уряд, швидше за все, скаже Брюсселю, що залишаються відкритими надто багато пунктів для укладення договору.

Оскільки договір поки припинений, Єврокомісія пригрозила не продовжувати після середини 2019 року визнання швейцарських правил фондових бірж, які дозволяють інвесторам з ЄС торгувати в Швейцарії.

Швейцарський сектор медичних технологій також може відчути наслідки, оскільки Брюссель затягує зусилля з оновлення взаємного визнання промислових стандартів в цьому секторі, що ускладнює експорт. Швейцарські вчені також можуть бути виключені з дослідницьких програм ЄС.

У чотирьохпартійному кабінеті, що складається з семи міністрів, тільки міністр закордонних справ Ігнаціо Кассис з ліберальних прихильників бізнесу активно підтримує угоду, заявив один високопоставлений чиновник. Для інших це "50 відтінків ні", додав він.

Уряд завершив місяці консультацій з місцевими бізнесменами про те, як діяти, і має дати Брюсселю відповідь наступного місяця.

Нагадаємо, у грудні минулого року Швейцарія не прийняла ультиматум щодо нової угоди з Євросоюзом, оголосивши національну дискусію щодо проекту договору.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter