УНІАН

Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй заявив, що має юрисдикцію розглядати позов України проти Росії через фінансування нею тероризму, відповідно до Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Засідання суду в Гаазі транслювалося на сайті ООН.

Резолютивну частину рішення суду щодо заперечень Росії по юрисдикції оприлюднив президент Міжнародного суду ООН суддя Абдулкаві Ахмед Юсуф.

Читайте такожДержсекретар США Помпео: Росія на чолі з екс-офіцером КДБ вбиває політичних опонентів

“Суд 13 голосами проти трьох відхиляє попередні заперечення, порушені Російською Федерацією, що в суду немає юрисдикції на основі ст. 24 п. 1 Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму”, - наголосив Юсуф.

Також він заявив, що аналогічною кількістю голосів суд вважає, що “має юрисдикцію на основі ст. 24 п. 1 Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму розглядати позов, поданий Україною”.

Сьогодні о 16.00 за київським часом Міжнародний суд ООН почав розгляд подальшої долі позову України проти Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Як повідомляв УНІАН, Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня 2017 року оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів стосовно Росії.

Заходи стосуються Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD). Суд вказав, що Росія повинна утриматися від того, щоб продовжувати обмежувати можливість кримським татарам у збереженні їхніх інституцій, включаючи Меджліс.

За це рішення проголосували 13 суддів, проти – троє. Одноголосно було прийнято рішення, згідно з яким Росія повинна гарантувати доступність освіти українською мовою.

Щодо звинувачень РФ у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму суд вирішив, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування тимчасових запобіжних заходів. 3-7 червня суд в Гаазі розглянув заперечення Росії щодо позову України, які Москва подала до суду 12 вересня 2018 року. Зеркаль назвала заперечення Росії щодо позову України маніпулятивними.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram