этот материал доступен на русском

YouTube вводить нові правила: які відео видалять?

21:00, 11 грудня 2019
Світ
1002 0
Ілюстрація / REUTERS

YouTube більше не дозволятиме публікувати відео, які "зловмисно когось ображають" за ознаками раси, гендерної приналежності чи сексуальної орієнтації.

У рамках нової політики щодо утисків та домагань із платформи також видалятимуть "натяки на погрози насильством", про це повідомляє ВВС Україна.

Читайте такожРосія - головний постачальник фальшивих "лайків" у соцмережах - експерти НАТО

У червні спалахнув скандал, коли відомий автор відео заявив, що він був об'єктом цькування з боку іншого популярного "ютубера".

Тоді у YouTube заявили, що правила сайту порушені не були. Але зараз компанія видалила багато з тих відео, які були предметом суперечки.

"Навіть якщо окреме відео не перетинає межу, за допомогою нашої нової політики щодо утисків та домагань ми можемо враховувати модель поведінки під час ухвалення рішень", - заявив Ніл Моган, керівник відділу контролю виробництва YouTube.

До впровадження змін на YouTube уже були заборонені відео, які:

 - містять явні погрози насильством

 - знущаються з зовнішності

 - оприлюднюють особисту інформацію

 - заохочують утиски та домагання щодо окремої людини

Нова політика також забороняє:

 - "завуальовані" погрози насильством, на кшталт "краще стережіться"

 - імітацію насильства над людиною

 - зловмисні образи за ознакою раси, гендерної приналежності чи сексуальної орієнтації

У YouTube заявили, що нова політика стосуватиметься усіх - як політиків та популярних "ютуберів", так і звичайних користувачів.

Авторам відео, які послідовно порушують правила, обмежать отримання прибутку від реклами, їхні відео можуть видалити, а канал - закрити.

У компанії кажуть, що у новій політиці будуть певні винятки - зокрема стосовно сатири, виступів стендап-коміків та музичних відео.

Пан Моган розповів, що індивідуальні скарги будуть розглядати у кожному конкретному випадку, враховуючи контекст кожного відео.

Однак нові правила говорять: "Це не дозволить цькувати когось, а потім сказати: "Я пожартував".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter