Понеділок,
27 лютого 2017

Наші спільноти

У Кабулі проходять протести через зміни маршруту багатомільйонного енергопроекту (фоторепортаж)

У столиці Афганістану Кабулі у понеділок, 16 травня, проходять протести представників шиїтської етнічної меншини Афганістану хазарейців через зміну маршруту запланованого будівництва гілки багатомільйонного енергетичного проекту з Туркменістаном.

REUTERS
REUTERS

Як повідомляє Reuters, у протестах беруть участь кілька тисяч осіб. При цьому деякі протестувальники кидали каміння і намагалися перелізти через морські контейнери, встановлені для блокування вулиць в урядовому кварталі Кабула.

Водночас повідомляється, що на даний момент ніяких повідомлень про серйозні факти насильства не надходило.

Демонстранти вимагають, щоб маршрут ЛЕП потужністю 500 кВ, що з'єднує Туркменістан з Афганістаном, як і планувалося спочатку, проходив через дві центральні провінції поблизу Кабула з великою чисельністю населення хазарейців.

"Ми хочемо наші права. Ми більше не допустимо дискримінації", - заявив один з протестуючих.

Кемерон назвав Нігерію та Афганістан "одними з найбільш корумпованих країн"

Зазначимо, що влада Афганістану в цілях економії змінила початковий маршрут лінії електропередач, вирішивши прокладати його через перевал Саланг поблизу афганської столиці. На думку уряду, маршут через провінції хазарейців обійдеться дорожче і відкладе втілення інших проектів.

Дана ЛЕП є частиною масштабного енергетичного проекту TUTAP, який розрахований на з'єднання енергосистем Туркменістану, Узбекистану, Таджикистану, Афганістану та Пакистану. Проект, як очікується, забезпечить електроенергією близько 10 афганських провінцій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку