Нідерланди можуть легалізувати евтаназію для людей, які не мають смертельних захворювань

06:23, 13 жовтня 2016
1032 0

Уряд Нідерландів розробляє законопроект, який би легалізував самогубство серед людей, які відчувають, що їх «життя завершене», але при цьому не обов'язково є невиліковно хворими.

flickr.com/photos/dnet

Про це повідомляє РБК з посиланням на Reuters.

У листі до парламенту країни міністри охорони здоров'я та юстиції уточнили, що деталі законопроекту поки розробляються, але закон повинен поширитися на людей, які «мають чітке розуміння, що їхнє життя завершене», і «у відповідності із суворими і ретельними критеріями мають право закінчити це життя гідним для них способом».

Читайте такожПарламент Канади узаконила евтаназію

Міністр охорони здоров'я також уточнила, що в основному бажання самовільно піти з життя виникає у літніх людей, тому новий закон, швидше за все, буде орієнтовано на них. При цьому яким саме буде віковий поріг, вона не уточнила.

Нідерланди стали першою країною, що легалізувала евтаназію. Це сталося в 2002 році і стосувалося лише людей, які відчувають нестерпні страждання і без усякої надії на одужання. Щороку все більше пацієнтів у Нідерландах просять про евтаназію і все більше лікарів погоджуються на це, зазначає Reuters. У 2015 році в Нідерландах евтаназія була застосована 5,5 тис. разів, це 3,9% від усіх смертельних випадків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter