Каталонія проголосить незалежність, якщо її позбавлять автономії

08:58, 19 жовтня 2017
Світ
294 0

Уряд Каталонії готується проголосити незалежність у відповідь на погрози центральної влади країни.

Ілюстрація / REUTERS

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон оголосить про остаточну незалежність Каталонії, якщо Мадрид відхилить пропозицію діалогу і застосує статтю 155 Конституції, що обмежує самоуправління регіону, йдеться у листі глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, який він сьогодні надішле у відповідь на ультиматум Мадрида. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на La Vanguardia.

Напередодні ввечері Пучдемон підтвердив цей намір і під час зустрічі з членами своєї партії.

Читайте такожУ Каталонії тисячі людей виступили проти арештів громадських лідерів (фото)

Лист значно коротший за той, що Пучдемон написав Рахою у понеділок. У ньому глава каталонського уряду знову наполягатиме на діалозі та переговорах і шкодує через репресії з боку Мадрида, які останніми днями матеріалізувалися в арешти двох впливових громадських лідерів.

Пучдемон твердо захищав перед своїми однопартійцями шлях на користь діалогу, але з тією ж рішучістю гарантував відкликати призупинення декларації незалежності, якщо відповідь Рахоя буде негативною.

Як повідомляв УНІАН, Іспанія готується до введення прямого управління Каталонією та призупинення її автономії Згідно з позицією кабінету міністрів щодо Каталонії, вона може перейти під пряме керування з Мадрида в разі, якщо місцевий уряд не прояснить до 19 жовтня позицію щодо "декларації незалежності".

10 жовтня у парламенті Каталонії було ухвалено декларацію про незалежність регіону від Іспанії, проте водночас набуття чинності цим документом було відкладено. Це відбулося після неоднозначного референдуму в Каталонії, у якому, за даними регіональної влади, взяли участь 42,3 відсотка виборців. Глава уряду Іспанії Рахой після цього референдуму заявив, що в Каталонії «відбувся не референдум, а інсценування». Голосування також відзначилося сутичками громадян та поліції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter