Опір режиму Путіна західним санкціям продовжує дивувати, зазначив аналітик / скріншот

Захищена від санкцій економіка Росії допомагає їй уникнути поразки в Україні. Опір режиму Путіна західним санкціям продовжує дивувати, пише науковий співробітник і запрошений лектор у Королівському коледжі Лондона в статті для Politico.

"США і союзники розуміють, що їхні заходи могли б бути більш жорсткими - наприклад, нинішнє обмеження цін на російську нафту обмежує експорт до Європи. І все ж ще взимку 2023 року очікувалося, що ця політика може підірвати військові зусилля Кремля, тому що історія показує, як загроза доларових санкцій допомагала зупинити вторгнення в корені. Але хоча долар і сьогодні може мати міжнародну економічну перевагу, нещодавнє поліпшення військових показників Росії, незважаючи на санкції, доводить, що США більше не можуть скасувати дії, які їм не подобаються, простим розчерком пера міністра фінансів", - пише автор.

Він нагадує, що лише частковий вплив санкцій, запроваджених Заходом проти Росії, є навмисним:

Відео дня

"Продовження поставок російських вуглеводнів розглядається більшістю міжнародних лідерів як необхідна умова стабільності світового енергетичного ринку, і цю думку мовчки поділяють США і ЄС".

Приміром, особливо морський експорт сирої нафти, що сягнув максимуму майже в 3,5 мільйона барелів на день 2023 року, був підтриманий деякими європейськими судноплавними компаніями, на превеликий жаль України, зазначив Самір Пурі.

"Руйнівний ізоляціонізм американських правих, неквапливий підхід Європи до боротьби з імперіалізмом Путіна, санкції, які дратують Кремль, але не перешкоджають йому, - все це робить вигнання Росії з Донбасу, і вже тим паче з Криму дедалі менш вірогідною перспективою", - вважає автор, припускаючи окупацію нових територій України, перш ніж "альянс на чолі зі США нарешті переглянув свої заходи щодо стримування Путіна".

Чи працюють санкції Заходу проти Росії - що повідомлялося

Нагадаємо, нещодавно в Reuters вказували, що Путін "виграє війну на виснаження" проти України, і що він може переглянути свою позицію, якщо Захід зможе притиснути російські нафтові доходи, але це буде важко зробити.

Зазначалося, що навіть якщо надходження від продажу вуглеводнів залишаться на тому ж рівні, російський уряд буде змушений утискати своїх громадян. Економіка перегрівається, оскільки Путін вливає більше грошей у військові зусилля. Витрати на оборону, які цього року передбачені на рівні 10,8 трильйона рублів (118 мільярдів доларів), потроїлися з початку війни. Інфляція становить 7,7%, а також відчувається гостра нестача робочої сили.

Вас також можуть зацікавити новини: