У G7 закликали РФ повністю відвести війська від кордонів України / фото REUTERS

Голови МЗС країн "Великої сімки" після зустрічі в Лондоні 5 травня закликали Росію відвести війська від кордонів України.

Про це сказано в комюніке представників Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії і США, опублікованому на сайті британського уряду, передає НВ.

"Вкрай важливо, щоб Москва повністю відвела свої сили і вжила заходів зі зниження напруженості", - підкреслюється в документі.

Також голови МЗС закликали Росію і підтримуваних нею бойовиків повернутися до дотримання режиму припинення вогню і привітали дипломатичний підхід України. Вони зауважили дестабілізаційні дії Кремля і порушення прав людини в РФ.

"Ми глибоко стурбовані збереженням негативної моделі безвідповідальної і дестабілізаційної поведінки Росії. Це охоплює нарощування російських збройних сил на кордонах України та в незаконно окупованому Криму, її дії, спрямовані на підрив демократичних систем інших країн, зловмисну кіберактівность і використання дезінформації", - сказано в комюніке.

Читайте такожЄвропарламент ухвалив жорстку резолюцію проти РФ: виключити зі SWIFT і зупинити імпорт газу в разі наступу на Україну

У G7 заявили, що готові розвивати співпрацю з Росією для вирішення регіональних і глобальних криз, і виступили за більш стабільні і передбачувані відносини з РФ. Водночас члени Великої сімки продовжать "зміцнювати колективні можливості і можливості партнерів" із запобігання та протидії поведінці Росії, що загрожує міжнародному порядку.

Також в документі сказано, що G7 підтримують зусилля України зі зміцнення демократії та інститутів і закликають її продовжувати судову реформу, реформи в питаннях верховенства права, боротьби з корупцією, розвитку економіки тощо.

Стягування Росією військ до кордону з Україною

  • 30 березня Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж кордону України і на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп, і під виглядом підготовки до навчань планує ще стягнути до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрози військовій безпеці нашої держави.
  • За даними ЗСУ, окупанти посилюють передові підрозділи розвідувальними групами і снайперськими парами, проводять тренування особового складу із залученням інструкторів збройних сил РФ. Також російсько-окупаційні війська тримають напоготові до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема в населених пунктах на окупованій території України.
  • 31 Березня The New York Times повідомила, що Росія стягує чотири тисячі військових до кордону з Україною.
  • Також з'явилося відео з ешелоном військової техніки, яку російські війська перекидають в окупований Крим через Кримський міст.
  • Командування збройних сил США в Європі підвищило свою бойову готовність до найвищого рівня після відновлення бойових дій між російськими бойовиками та українськими військовими в Донецькій області на сході України.
  • США зажадали від Росії пояснень через стягування своїх військ до кордону з Україною, а також попередили Росію про реакцію у разі агресії щодо України.
  • Президент Володимир Зеленський заявляв, що РФ шляхом збільшення кількості військ на кордоні намагається чинити тиск на Україну.
  • 22 квітня Росія заявила, що починає відведення військ Південного та Західного військових округів, які проводили навчання в окупованому Криму та поблизу кордонів України, до пунктів постійної дислокації з 23 квітня. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що"всі поставлені цілі досягнуті".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram