Правоохоронців США попередили про можливу спробу зірвати інавгурацію Байдена / фото REUTERS

Федеральне бюро розслідувань США в приватному порядку попередило правоохоронців, що ультраправі активісти і прихильники теорії змови QAnon можуть готувати спробу зриву інавгурації обраного президента Джо Байдена.

Читайте такожТрамп записав прощальне відео

Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на звіт розвідки, що потрапив у розпорядження журналістів. Зазначається, що противники Трампа переглядали карти місцевості у Вашингтоні і шукали потенційні уразливості в заходах безпеки. Вони також розглядали можливість видати себе за співробітників Нацгвардії.

Згідно зі звітом, на інавгурацію Байдена планують приїхати як "вовки-одинаки", так і прихильники теорії змови QAnon, причетні до штурму Капітолію 6 січня.

У ФБР повідомили, що люди, за якими вівся моніторинг, скачували карти чутливих зон у Вашингтоні, і обговорювали, як ці зони можна використовувати для втручання в інавгурацію.

Проте, жодні конкретні плани щодо втручання в інавгурацію не розкриваються.

Що таке QAnon

  • QAnon - теорія змови, згідно з якою Трамп хоче викрити міжнародну схему сексуальної експлуатації дітей, в яку нібито залучені лідери Демократичної партії США, що поклоняються сатані.
  • Відомо, що "шаман" Джейкоб Анджелі Ченслі, який прославився в мережі під час штурму Капітолію, був одним з шанувальників теорії змови QAnon.
  • Соціальна мережа Twitter після штурму Капітолію в США заблокувала понад 70 тисяч акаунтів за поширення теорії змови QAnon.

Обрання Байдена президентом США

  • 7 січня Конгрес США офіційно затвердив демократа Джо Байдена на посаді наступного президента США, яку політик повинен зайняти 20 січня. Байден набрав понад 270 затверджених Конгресом голосів вибірників.
  • 6 січня спільне засідання обох палат Конгресу, під час якого повинні були бути затверджені підсумки голосування в Колегії вибірників, було перервано через масові заворушення на Капітолійському пагорбі, влаштовані тисячами прихильників Трампа. Агресивно налаштовані протестувальники увірвалися в будівлю Конгресу, поліції довелося евакуювати законодавців. Повідомляється, що під час заворушень загинули не менше чотирьох осіб. Для наведення порядку в Капітолій була спрямована Національна гвардія США.
  • Церемонія вступу Джо Байдена на посаду пройде при посилених заходах безпеки. Крім тисяч поліцейських будуть задіяні понад 20 тисяч солдатів Національної гвардії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram