/ REUTERS

Економічне відновлення у світі може відбутися швидше, якщо хоч якась вакцина від COVID-19 стане доступною всім як товар. Таку думку висловив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

"Обмін вакцинами чи іншими інструментами насправді допомагає світу відновлюватися разом. Економічне відновлення може відбуватися швидше, а шкода від COVID-19 може бути меншою", - цитує його слова Reuters.

Читайте такожBloomberg: Швеція й Італія вчать, як жити з коронавірусом

При цьому він додав, що "вакцинний націоналізм" нікому не допоможе, маючи на увазі змагання країн і фармакологічних дослідників за першочерговість в доступі до ефективної вакцини.  Тедрос також сказав у понеділок, що хоч пандемія коронавірусу була найбільшою надзвичайною ситуацією з початку 20-го століття, міжнародна гонка в розробці вакцини теж стала "безпрецедентною".

"Ми повинні використати цей момент, щоб об'єднатися в глобальній солідарності заради контролю COVID-19", - сказав генеральний секретар ВООЗ.

"Жодна країна не буде в безпеці, поки ми всі не будемо в безпеці", - наголосив він.

Читайте такожThe Guardian: Другої хвилі коронавірусу не існує, але чому про неї говорять?

Директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Раян також відповів на питання про вакцину, розроблену в Росії. За його словами, потрібно оцінити дані про випробування, щоб підтвердити, що вона безпечна й ефективна. Він також додав, що влада повинна довести ефективність вакцини від коронавірусу через проведення традиційних клінічних випробувань.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram