Модель продемонстрували на нещодавній виставці Sea Air Space 2024, що проходила в Меріленді / скріншот

Компанія Boeing продемонструвала модель свого палубного дрона-заправника MQ-25 Stingray, озброєного парою малопомітних протикорабельних ракет Lockheed Martin AGM-158C (LRASM). Про це повідомляє The War Zone.

Модель продемонстрували на нещодавній виставці Sea Air Space 2024, що проходила в Меріленді. Сам по собі MQ-25 добре відомий багатьом любителям авіації, однак до цього моменту його сприймали у якості безпілотного літака-заправник для ВМС, який не несе зброї.

На моделі нової версії Stingray ракети LRASM були встановлені на тих же пілонах, на яких зазвичай встановлюють дозаправні капсули. 

Відео дня

Наскільки серйозні плани щодо перетворення Stingray на ударний БПЛА сказати важко, однак слід зауважити, що раніше Військово-морські сили США вже висловлювали зацікавленість у крупному ударному БПЛА. Зокрема, можна згадати проект Northrop Grumman X-47B. На сьогодні його вже закрили. 

Ракета LRASM – довідка 

Також цікавим э вибір озброєння. AGM-158C LRASM – одна з найновіших американських ракет великої дальності. Її розробили на базі добре відомої крилатої ракети AGM-158B JASSM-ER. 

LRASM розглядають у якості протикорабельного озброєння кораблів та палубних літаків ВМС Сполучених Штатів. Дальність ракети – 370 км.

Однією з головних особливостей ракети є мала помітність, завдяки який її важко виявити та перехопити. Це може стати вирішальною перевагою у сучасній морській війні. Серед носіїв LRASM – винищувач п'ятого покоління F-35

Також ракету AGM-158C можуть застосовувати винищувачі F/A-18E/F. Нагадаємо, нещодавно стало відомо про згортання виробництва цього літака у 2027 році

Вас також можуть зацікавити новини: