Єврокомісія назвала надмірними запроваджені Німеччиною правила перетину кордону \ фото REUTERS

Жорсткі обмеження на кордонах Німеччини будуть продовжені ще на вісім днів попри критику Європейської комісії.

Читайте такожВ Німеччині ампулу з першої партії вакцини Pfizer виставлять у музеї

Як повідомляє "Європейська правда", представник Міністерства внутрішніх справ країни підтвердив, що прикордонні обмеження, що забороняють переважній більшості людей в'їжджати з Чехії та австрійської землі Тіроль, будуть діяти до 3 березня.

Ці два регіони були додані до списку "областей, що викликають занепокоєння" 14 лютого, разом із Словаччиною. МВС спочатку погодилося зберегти обмеження на сухопутних кордонах Німеччини протягом 10 днів.

Європейська комісія звернулася до Німеччини зі спеціальним листом, у якому наголошує, що запроваджені країною правила перетину кордону є надмірними.

"Ми вважаємо, що ціль, яку виправдано переслідує Німеччина - захист здоров'я населення під час пандемії - може бути досягнута за допомогою менших обмежувальних заходів", - йдеться у листі.

Він датований 22 лютого і дає Німеччині 10 днів на відповідь. Подібні листи були надіслані Бельгії, Данії, Фінляндії, Угорщині та Швеції, обмеження на кордонах яких також зустріли несхвалення в Брюсселі.

Теоретично суперечка може призвести до судових позовів проти держави-члена, хоча це вважається малоймовірним під час пандемії COVID-19.

Німецький міністр у справах Європи Міхаель Рот став на захист обмежень і заявив, що країна вважає їх необхідними для стримування нових штамів коронавірусу.  "Ці заходи, очевидно, створюють величезне навантаження на прикордонні регіони, пасажирів, перевезення товарів і єдиний ринок, але захист наших громадян має першорядне значення", - заявив Рот перед переговорами зі своїми колегами з ЄС.

Німеччина майже повністю закрила кордон з Чехією, Словаччиною та австрійським Тіролем через поширеність у цих регіонах мутованих штамів коронавірусу. Для категорій-винятків діють суворі правила в’їзду, що з перших днів спричинило великі черги на кордонах. 

Міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеєгофер вважає, що після завершення початкового 10-денного терміну надзвичайних правил їх потрібно продовжити. 

Новини по темі

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram