
Для України і Європи є дуже небезпечною серйозна інтеграція білоруської армії в російську. Про це сказав керівник безпекових програм центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук в ефірі телемарафону.
Він нагадав, що перед псевдовиборами в Білорусі було підписано з Росією чергову угоду про безпеку союзної держави, тому необхідно спостерігати чи не відбудеться інтеграція білоруської національної армії в російську. При цьому додав, що там на сьогодні вже і так діє російська агентура, білоруська армія насичена російськими кадрами. "Чи вона збереже свій національний статус чи вона буде поглинута російською воєнною машиною? Допоки білоруська армія, скажемо так, є власністю Лукашенка, то це його опора, його щит, бо він може спертися на своїх силовиків. А Путін хоче забрати його армію і використати її на війні в Україні давно", - наголосив Лакійчук.
За його словами, росіяни зацікавлені використати в боях білоруську армію, яка вже на сьогодні є підготовлена. "Звісно у Путіна і Бєлоусова (міністр оборони РФ- УНІАН) ручки тягнуться до білоруської армії. Лукашенко розуміє, що якщо в нього заберуть цей останній його ричаг, останню опору, то, практично, він нікому не буде потрібний. Він тоді ніхто і далі Путін глава Білорусі. Путін хитрий, а Лукашенко ще хитріший. Тому там прихована боротьба між цими двома диктаторами триває", - наголосив експерт.
Лакійчук підкреслив, що інтеграція білоруської армії в російську несе загрозу для України – це потенційний фронт на півночі. За його словами, це несе загрозу і для європейців із заходу, бо може йтися про початок наступу на країни, які входять в НАТО, зокрема, балтійські. "То знаки не дуже добрі", - сказав експерт.
Що передувало
Як повідомляяв УНІАН, президент України Володимир Зеленський заявив, що є розвідувальна інформація, що влітку до Білорусі Росія відправить 150 тис. російських солдатів, які можуть атакувати країни НАТО. Це буде зроблено під приводом військових навчань. І відбуватиметься так само, як росіяни розгортали війська перед повномасштабним вторгненням в Україну. Зеленський нагадав, що Білорусь межує з трьома країнами НАТО.