НАТО також вирішило вивести свій контингент з Афганістану / фото УНІАН

Слідом за рішенням США НАТО також почне виведення своїх військових з Афганістану 1 травня.

Читайте такожБайден офіційно повідомив про виведення військ США з АфганістануПро це повідомив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг. За його словами, в даний час там знаходяться близько 10 тис. військовослужбовців НАТО. Завершити виведення військового контингенту планується протягом декількох місяців.

«У світлі рішення США про виведення військ міністри закордонних справ і оборони НАТО обговорили сьогодні подальші кроки. І вирішили, що ми почнемо виведення сил місії "Рішуча підтримка" до 1 травня <...> Ми плануємо завершити виведення всіх наших військ протягом декількох місяців», - сказав на прес-конференції в Брюсселі Столтенберг.

Рішення про виведення військ глава НАТО назвав непростим і пов'язаним з ризиком. "Ми зіткнулися з дилемою. Тому що альтернативою впорядкованому виходу є підготовка до безстрокових військових зобов'язань з потенційно великою кількістю військ НАТО",— уточнив він.

Генсек Альянсу також попередив, що під час виведення військових будь-який напад з боку руху «Талібан» отримає силову відповідь, передає kommersant.

"Союзники і партнери по НАТО будуть продовжувати підтримувати афганський народ. Але тепер вже афганському народу належить побудувати міцний мир", - додав він.

Військові Альянсу перебувають в Афганістані з 2001 року.

Виведення військ США з Афганістану

Про рішення почати виводити американські війська з Афганістану напередодні повідомила адміністрація президента США Джо Байдена. До кінця 2020 року в країні залишалося 8,6 тис. військовослужбовців США. При цьому колишня адміністрація Білого дому досягла з владою Афганістану домовленості про виведення американських військових з країни до 1 травня 2021 року. Байден же заявив про намір вивести військовий контингент до 11 вересня.

Головні новини України та світу на ранок 15 квітня

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram