Казахстан не боїться називати агресію Росії проти України війною / фото ua.depositphotos.com

Казахстан не буде інструментом для обходу санкцій проти Росії.

Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Казахстану Тимур Сулейменов в інтерв'ю Euractiv.

За його словами, Казахстан буде дотримуватися режиму санкцій, запровадженого щодо Росії.

Відео дня

"Казахстан не буде інструментом для обходу санкцій проти Росії з боку США і ЄС. Ми будемо дотримуватися санкцій. Попри те, що ми є частиною економічного союзу з Росією, Білоруссю та іншими країнами, ми також є частиною міжнародного співтовариства. Тому останнє, чого ми хочемо, це вторинні санкції США і ЄС щодо Казахстану", - сказав заступник голови Адміністрації президента.

Він підкреслив, що всупереч "хотілкам" Росії, Казахстан поважає територіальну цілісність України.

"Звичайно, Росія хотіла, щоб ми були більше на їхньому боці. Але Казахстан поважає територіальну цілісність України. Ми не визнавали і не визнаємо ні ситуацію з Кримом, ні ситуацію з Донбасом, тому що їх не визнає ООН. Ми будемо визнавати тільки рішення, прийняті на рівні Організації Об'єднаних Націй", - заявив Сулейменов.

Також він зазначив, що Казахстан не боїться називати агресію Росії проти України війною.

"У нас немає проблем з тим, щоб називати речі своїми іменами. Росія вирішила ввести закон, що забороняє слово "війна". Вони називають це спеціальною військовою операцією. Але в Казахстані ми це називаємо так, як є, на жаль", - сказав Сулейменов.

Як повідомляв УНІАН, 24 лютого близько 5:00 ранку Росія почала повномасштабне вторгнення на територію України. Окупанти з небаченою зухвалістю і жорстокістю обстрілюють житлові райони українських міст і населених пунктів, використовуючи артилерію, реактивні системи залпового вогню та балістичні ракети.

25 лютого стало відомо, що Казахстан, який є одним із найближчих союзників Росії, відмовив президенту країни-агресора в проханні приєднатися до війни проти України.

Казахстан заявив, що не визнає контрольовані Росією терористичні псевдореспубліки "ДНР" і "ЛНР", визнання яких Путін використовував як привід для вторгнення в Україну. США привітали заяву Казахстану про війну в Україні.

3 березня Казахстан заявив про свій нейтралітет у війні Росії проти України. Там виступають за врегулювання ситуації шляхом переговорів.

Вас також можуть зацікавити новини: